23:20 2020 Rugsėjo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Danija laikosi pozicijos, kad nenori tapti priklausoma nuo Rusijos dujų, todėl siūlo pradėti naują diskusiją šiuo klausimu

  VILNIUS, rugsėjo 12 — Sputnik. Danijos premjerė Mette Frederiksen paragino pradėti naują diskusiją dėl dujotiekio "Nord Stream-2" statybos po susidariusios situacijos su Aleksejumi Navalnu, praneša Danijos televizijos ir radijo korporacija DR.

  "Aš visą laiką buvau prieš "Nord Stream-2". Manau, kad neturėtume tapti priklausomi nuo Rusijos dujų. Būtų gerai, jei galėtume pradėti naują diskusiją šiuo klausimu", — sakė ji.

  Danijos energetikos agentūra 2019 metų liepos mėnesį išdavė leidimą tiesti dujotiekį. Šiuo metu didžioji projekto dalis baigta.

  Nord Stream-2" statybos

  "Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos. Jis taip pat apims išskirtines Suomijos, Švedijos ir Danijos ekonomines zonas.

  Projektą įgyvendina "Nord Stream 2 AG" su vieninteliu akcininku — "Gazprom". Europos partneriai — "Royal Dutch Shell", OMV, "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" — finansuoja pusę projekto, tai yra, iki 950 mln. Projektui aktyviai priešinasi JAV, kurios savo suskystintas gamtines dujas nori tiekti ES, taip pat Ukraina ir keletas Europos šalių.

  Vašingtonas gruodį įvedė sankcijas projektui, reikalaudamas jame dalyvaujančių bendrovių nedelsiant nutraukti statybas. "Swiss Allseas" beveik iškart pranešė apie savo darbų projekte sustabdymą.

  Nord Stream-2 statybos, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  Liepos mėnesį JAV Valstybės departamentas paskelbė rekomendacijas pagal CAATSA (Įstatymą dėl atsakomųjų veiksmų JAV priešininkams sankcijomis), įskaitant "Nord Stream-2" ir antrąją "Turkish Stream" liniją. Dėl šių veiksmų gresia JAV sankcijos investicijoms ir kitiems veiksmams, susijusiems su Rusijos eksporto vamzdynais. Be to, liepą JAV Atstovų rūmai ir Senatas patvirtino savo gynybos biudžeto 2021 metams variantus, kuriuose yra išplėstos sankcijos projektui. 

  Aleksejui Navalnui pasidarė bloga rugpjūčio 20 dieną skrydžio iš Tomsko į Maskvą metu. Lėktuvas skubiai nusileido Omske, Navalnas buvo išvežtas į ligoninę. Gydytojai diagnozavo medžiagų apykaitos sutrikimus, dėl kurių labai sumažėjo cukraus kiekis kraujyje. Kas tai sukėlė, kol kas nėra aišku, tačiau paciento kraujyje ir šlapime nuodų nerasta.

  Vėliau Navalnas buvo nugabentas į Berlyno "Šaritė" kliniką, daugiau nei dvi savaites buvo komos būsenos, tačiau prieš kelias dienas atgavo sąmonę. Vokietijos valdžia teigia, kad jis buvo apsinuodijęs "Novičiok" grupės nuodais. Maskva pateikė Berlyno laboratorijai prašymą pateikti išsamesnės informacijos apie tyrimų rezultatus, tačiau atsakymo negavo.

  Nord Stream-2
  © Sputnik /
  "Nord Stream-2"

  Dar šia tema

  Bundestagas galimą "Nord Stream-2" sustabdymą pavadino klaida
  Merkel teigia, kad sprendimas dėl "Nord Stream-2" bus europinis
  Vokietijos užsienio reikalų ministras mano, kad "Nord Stream-2" gali būti užšaldytas
  Tegai:
  Danija, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos