23:17 2021 Gegužės 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.2170
 • RUB89.9947
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Nepaisant rekordiškai negausios elektros gamybos iš vėjo, vietinę generaciją užtikrino nuosekliai gamybą didinusios šalies šiluminės elektrinės

  VILNIUS, rugsėjo 12 — Sputnik. Šią vasarą Lietuvoje buvo pagaminta 64 % daugiau elektros energijos, nei tuo pačiu laikotarpiu pernai, skelbiama bendrovės "Litgrid" pranešime.

  Nepaisant rekordiškai negausios elektros gamybos iš vėjo, vietinę generaciją užtikrino nuosekliai gamybą didinusios šalies šiluminės elektrinės. Tai taip pat mažino ir elektros importo poreikį.

  Elektros gamybos Lietuvoje augimą lėmė nuo metų pradžios nuosekliai auganti elektros gamyba Lietuvos elektrinėje Elektrėnuose. Ji 2019 m. vidutiniškai sudarė mažiau nei 1 % visos šalies elektros gamybos. 2020 m. pavasarį šis skaičius išaugo iki 12 %, o vasarą ji pagamino net 42 % Lietuvoje generuotos elektros.

  Elektros gamyba vėjo jėgainėse yra sezoniška. Jose generuojamos elektros apimtys vasarą įprastai sumažėja. Šį rugpjūtį buvo pasiektas žemiausias fiksuotas lygis Lietuvoje nuo 2017 m. ir instaliuotų vėjo jėgainių elektros generacija buvo 62 % mažesnė nei 2019 m. vidurkis.

  Didelę įtaką stabiliam ir konkurencingam vietinių šiluminių elektrinių darbui turėjo atpigusi nafta ir sumažėjusi gamtinių dujų kaina. Tai leido gerokai padidinti elektros energijos gamybą ir taip sumažinti į šalį importuojamos elektros kiekį.

  Lyginant 2020 m. vasaros laikotarpį su 2019 m. vasaros laikotarpiu matyti, kad iš užsienio importuojamos elektros kiekis sumažėjo 18 %. Smarkiai pasikeitė ir importo struktūra. Elektros importas iš centrinės Rusijos ir Kaliningrado sumažėjo 31 %, importas iš Latvijos paaugo 68 %. Importas iš Švedijos vis dar sudarė didžiausią dalį — 37 % viso Lietuvos elektros importo balanso.

  Vasarą, kaip įprasta šviesiuoju ir šiltuoju metų laiku, Lietuvoje elektros vartojimas mažėjo. Palyginti su trimis pavasario mėnesiais, šalies vartotojams prireikė 2 % mažiau elektros energijos.

  Europos šalių reitingas pagal elektros energijos prieinamumą gyventojams — 2020
  © Sputnik
  Europos šalių reitingas pagal elektros energijos prieinamumą gyventojams — 2020

  Dar šia tema

  Latvija atsisako Baltarusijos elektros — Lietuvai pavyko?
  Pradėjus veikti Astravo AE, Baltijos šalys nustos prekiauti elektra su Baltarusija
  Praėjusią savaitę elektra Lietuvoje nežymiai atpigo
  Tegai:
  Lietuva, elektra

  Svarbiausios temos