23:13 2021 Kovo 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2034
 • RUB88.6563
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (520)

  Baltarusijos lyderis pažymėjo, kad vienu metu nebuvo lengva priimti sprendimą dėl objekto statybos, tačiau Minskui reikia atradimų ir išradimų

  VILNIUS, rugsėjo 12 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka laukia Baltarusijos mokslininkų pasiūlymų dėl papildomo BelAE elektros energijos naudojimo, praneša BelTa

  Pasak valstybės vadovo, atominė elektrinė yra "proveržis" ir "nepriklausomybės dalis". Jis taip pat pabrėžė, kad šalis nuolat didina elektros energijos vartojimą tiek namų ūkio reikmėms, tiek šalies ekonomikos sektoriams. Lukašenka pažadėjo, kad elektra bus akcentuojama visur.

  "Jūs pasakysite mums, ko galime nematyti — kur galime panaudoti šią energiją. Turime eiti drąsiai. Siūlykite sprendimus. Tai ateities sprendimai, kurie užtikrins mūsų suverenitetą ir nepriklausomybę. Turime tikrai puikių mokslininkų, kurie gali padaryti stebuklus." — pareiškė jis.

  Prezidentas pažymėjo, kad sprendimą statyti atominę elektrinę Baltarusijoje priimti nebuvo lengva, tačiau, jo nuomone, viskas buvo padaryta teisingai.

  "Turime užsiimti savo atradimais ir išradimais. Dėl to savo pirmojoje atominėje elektrinėje taip pat plėtojame taikingą atominę energiją. Tai yra viena iš mūsų patiriamo spaudimo priežasčių. Lenkija gali planuoti (amerikiečiai pastatys jiems naują stotį), bet mes negalime. Suomija gali naudotis branduoliniais reaktoriais, mes — negalime", — sakė Lukašenka.

  Valstybės vadovas pažymėjo, kad atominės elektrinės veikia kaimyninėse šalyse, tokiose kaip Rusijos Federacija ir Ukraina, tačiau Minskui vis dar daromas spaudimas dėl BelAE statybų.

  "Be manęs ar su manimi suprasite, kas yra atominė elektrinė. Tai ne tik puikus pasiekimas ir pigi energija. Tai didžiausias mūsų šalies saugumas", — pabrėžė Baltarusijos lyderis.

  Nuo pat projekto pradžios Vilnius tvirtina, kad elektrinė tariamai kelia grėsmę šalies nacionaliniam saugumui.

  Minskas ir nepriklausomi ekspertai šiuos kaltinimus neigia. Be to, ne kartą buvo pastebėta, kad objektas atitinka visus tarptautinius reikalavimus. Daugelis ekspertų pažymėjo, kad aštrus Vilniaus pasipriešinimas BelAE klausimu iš esmės kyla ne dėl susirūpinimo techninėmis ar aplinkosaugos problemomis, o dėl "nuoskaudos" dėl Ignalinos AE praradimo.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (520)

  Dar šia tema

  Konservatorius pareiškė, kad nepasitiki energetikos ministru Astravo AE klausimu
  Žiniasklaida: Astravo AE kelia nesantaiką tarp Baltijos šalių
  Pradėjus veikti Astravo AE, Baltijos šalys nustos prekiauti elektra su Baltarusija
  Šimašius įvardijo sunkumus ruošiantis galimai avarijai Astravo AE
  Tegai:
  Astravo AE

  Svarbiausios temos