10:50 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1787
 • RUB89.9825
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Praeitą mėnesį daugiausia darbo pasiūlymų pateikė paslaugų, pramonės ir statybos sektoriaus darbdaviai

  VILNIUS, rugsėjo 13 — Sputnik. Paskutinį vasaros mėnesį Lietuvos darbdaviai įregistravo 40,2 tūkst. laisvų darbo vietų — tai didžiausias darbo pasiūlymų skaičius šiais metais ir apskritai šį dešimtmetį, praneša Užimtumo tarnyba.

  Paskutinį kartą daugiausiai per mėnesį buvo užfiksuota 2013 metų gegužę, kai darbdaviai pateikė 35,9 tūkst. laisvų darbo vietų. Šį rugpjūtį darbo jėgos paklausa augo 14,7 proc., palyginti su liepa, ir net 20,9 proc., palyginti su 2019 metų rugpjūčiu.

  Užimtumo tarnybos direktorės Ingos Balnanosienės tvirtinimu, darbo rinkoje susiklostė išskirtinė situacija, kai per mėnesį fiksuojamas laisvų darbo vietų skaičius gerokai didesnis nei registravosi naujų klientų.

  "Matome, kad registravosi daugiau asmenų, kurie darbo rinkoje buvo neaktyvūs — anksčiau nedirbę visai arba nedirbę ilgiau kaip dvejus metus. Rugpjūtį niekur nedirbusių asmenų registruota 14,9 tūkst., taip pat dėl ekonominės situacijos dalis savarankišką veiklą vykdžiusių asmenų pasibaigus karantinui neatnaujino savo veiklos, aktyviau registravosi ir besimokantis jaunimas, studentai. Dalį klientų kreiptis į Užimtumo tarnybą paskatino ir atsiradusi galimybė gauti darbo paieškos išmokas", — pabrėžė Balnanosienė.

  Pažymėta, kad nedirbančių asmenų spartesniam įdarbinimui trukdo jų darbo rinkos poreikių neatitinkanti turima kvalifikacija, teritoriniai skirtumai, mobilumo stoka bei 33,4 proc. darbo skelbimų siūlomas iki 700 eurų atlyginimas.

  Vilnius, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Rugpjūtį daugiausia — 63,5 proc. — darbo pasiūlymų pateikė paslaugų sektoriaus darbdaviai. Beveik 21 proc. laisvų darbo vietų registruota pramonėje ir 11,9 proc. statybos sektoriuje.

  Daugiausia laisvų darbo vietų registravo transporto ir saugojimo, apdirbamosios gamybos bei didmeninės ir mažmeninės prekybos įmonių darbdaviai. Pagal įmonių vykdomą ekonominę veiklą, daugiausia laisvų darbo vietų rugpjūtį registravo transporto ir saugojimo, apdirbamosios gamybos bei didmeninės ir mažmeninės prekybos įmonių darbdaviai.

  Specialistų ir vadovaujančio personalo profesijų grupėje paklausiausi buvo reklamos ir rinkodaros specialistai, administravimo ir vykdomieji sekretoriai, sandėliavimo tarnybos tarnautojai, pagrindinio ir vidurinio ugdymo bei ikimokyklinio ugdymo mokytojai, buhalteriai, paštininkai ir giminiškų profesijų tarnautojai.

  Tarp kvalifikuotų darbininkų ir paslaugų sektoriaus darbuotojų didžiausia paklausa buvo sunkiasvorių sunkvežimių ir krovininių transporto priemonių vairuotojų, parduotuvių pardavėjų, virėjų, vairuotojų, statybininkų, dažytojų, kepėjų ir konditerių, siuvėjų bei darbininkų izoliuotojų.

  Šiais metais darbdaviai iš viso pateikė 130,8 tūkst. darbo pasiūlymų neterminuotam ir 12,2 tūkst. terminuotam darbui.

  Dar šia tema

  Ekonomistas: "Nykstanti" Lietuva tampa augančia Lietuva
  "Deutsche Bank" prognozuoja "pasaulinę netvarkos erą"
  "Sukrėtimas, bet ne krizė": ekonomistas įvertino mažmeninės prekybos situaciją Lietuvoje
  Tyrimas atskleidė, kam Lietuvos gyventojai leido pinigus "kovidinės" vasaros metu
  Lietuvoje išaugo geležinkeliais pervežamų krovinių kiekis

  Svarbiausios temos