00:47 2020 Rugsėjo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1740
 • RUB89.1500
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (414)

  Net jei šią temą iškels šalys — Cheminio ginklo draudimo organizacijos narės, sprendimų parengimo klausimas bus ilgas, tuo tarpu projekto priešininkai siekia greitesnio rezultato, mano ekspertas Valerijus Vaisbergas

  VILNIUS, rugsėjo 14 — Sputnik. Dujotiekio "Nord Stream-2" statybos priešininkams nepavyks greitai uždaryti šio projekto, interviu Sputnik Lietuva pasakė "Regiono" investicijų bendrovės Analitikos skyriaus direktorius Valerijus Vaisbergas.

  Danijos ministrė pirmininkė Mette Frederiksen po susidariusios situacijos su Aleksejumi Navalnu paragino pradėti naujas diskusijas dėl dujotiekio "Nord Stream-2" statybos.

  Danijos energetikos agentūra 2019 metų liepą išdavė leidimą tiesti dujotiekį. Šiuo metu didžioji projekto dalis jau užbaigta.

  Ekspertas Valerijus Vaisbergas pažymėjo, kad "Nord Stream-2" klausimas gali būti iškeltas Cheminio ginklo draudimo organizacijos (OPCW) konferencijoje.

  "Manau, kad kaip variantas "Nord Stream-2" sprendimo klausimas gali būti iškeltas, nes OPCW gali rekomenduoti savo nariams imtis kolektyvinių veiksmų prieš šalį, kuri pažeidė Cheminio ginklo konvenciją, tačiau tai bus tam tikras ilgalaikis procesas, tuo tarpu tie, kas pasisako prieš "Nord Stream-2", jie tikriausiai tikisi greitesnio atitinkamo sprendimo priėmimo. Štai kodėl manau, kad skubėjimo nebus, bus tokia pakankamai išsami situacijos analizė ir taškinių gerai apgalvotų priemonių parengimas", — sakė jis.

  Pasak eksperto, negalima pasakyti, kad projektui "Nord Stream-2" niekas negresia. Vaisbergas padarė prielaidą, kad atsiras norinčiųjų projektą iš tikrųjų susieti su tinklaraštininko Aleksejaus Navalno situacija.

  "Nord Stream-2" statybos

  "Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos. Jis taip pat apims išskirtines Suomijos, Švedijos ir Danijos ekonomines zonas.

  Projektą įgyvendina "Nord Stream 2 AG" su vieninteliu akcininku — "Gazprom". Europos partneriai — "Royal Dutch Shell", OMV, "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" — finansuoja pusę projekto, tai yra, iki 950 mln. Projektui aktyviai priešinasi JAV, kurios savo suskystintas gamtines dujas nori tiekti ES, taip pat Ukraina ir keletas Europos šalių.

  Vašingtonas gruodį įvedė sankcijas projektui, reikalaudamas jame dalyvaujančių bendrovių nedelsiant nutraukti statybas. "Swiss Allseas" beveik iškart pranešė apie savo darbų projekte sustabdymą.

  Liepos mėnesį JAV Valstybės departamentas paskelbė rekomendacijas pagal CAATSA (Įstatymą dėl atsakomųjų veiksmų JAV priešininkams sankcijomis), įskaitant "Nord Stream-2" ir antrąją "Turkish Stream" liniją. Dėl šių veiksmų gresia JAV sankcijos investicijoms ir kitiems veiksmams, susijusiems su Rusijos eksporto vamzdynais. Be to, liepą JAV Atstovų rūmai ir Senatas patvirtino savo gynybos biudžeto 2021 metams variantus, kuriuose yra išplėstos sankcijos projektui. 

  Aleksejui Navalnui pasidarė bloga rugpjūčio 20 dieną skrydžio iš Tomsko į Maskvą metu. Lėktuvas skubiai nusileido Omske, Navalnas buvo išvežtas į ligoninę. Gydytojai diagnozavo medžiagų apykaitos sutrikimus, dėl kurių labai sumažėjo cukraus kiekis kraujyje. Kas tai sukėlė, kol kas nėra aišku, tačiau paciento kraujyje ir šlapime nuodų nerasta.

  Vėliau Navalnas buvo nugabentas į Berlyno "Šaritė" kliniką, daugiau nei dvi savaites buvo komos būsenos, tačiau prieš savaitę pranešta, kad jis atgavo sąmonę. Vokietijos valdžia teigia, kad Navalnas buvo apsinuodijęs "Novičiok" grupės nuodais. Maskva pateikė Berlyno laboratorijai prašymą suteikti išsamesnės informacijos apie tyrimų rezultatus, tačiau atsakymo negavo.

  Nord Stream-2
  © Sputnik /
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (414)

  Dar šia tema

  Vokietija ragina nesiaurinti Navalno incidento temos iki "Nord Stream-2"  
  Čekijos lyderis nustebintas planu susieti Navalno bylą su "Nord Stream-2"
  Kremlius įvertino riziką, kad Vokietija gali blokuoti "Nord Stream-2"
  Novakas įvertino situaciją aplink "Nord Stream-2"
  Vokietijos užsienio reikalų ministras mano, kad "Nord Stream-2" gali būti užšaldytas
  Vokietija įvardijo norinčius "nubausti" Rusiją už "Nord Stream-2"
  Tegai:
  Rusija, Nord Stream-2 statyba, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos