10:50 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Memorandume išreikštas Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos įsipareigojimas palaikyti dialogą dėl 5G technologijų panaudojimo vystant "Via Baltica" projektą Šiaurės jūros–Baltijos koridoriuje

  VILNIUS, rugsėjo 15 — Sputnik. Pirmadienį trijų Baltijos šalių susisiekimo ministrai Jaroslav Narkevič, Talis Linkaits (Latvija), Taavi Aas (Estija) ir Lenkijos skaitmeninių reikalų ministras Marek Zagorski elektroniniu būdu pasirašė ketinimų memorandumą, susijusį su bendradarbiavimu stiprinant 5G plėtrą, praneša Susisiekimo ministerija.

  Tuo pačiu buvo pasirašytas ir judumas Šiaurės jūros–Baltijos koridoriuje.

  "Baltijos šalis ir Lenkiją sieja ne tik bendra transporto infrastruktūra, bet ir suvokimas, kad 5G technologijos ateinantį dešimtmetį bus vienas svarbiausių skaitmeninės visuomenės ir ekonomikos elementų. Pasirašydami šį memorandumą, siekiame bendromis pastangomis paremti tvaraus judumo ambicijas, pagerinti eismo saugumą bei paskatinti inovacijas Baltijos regione", — sakė susisiekimo ministras.

  Taip pat memorandume išreikštas Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos įsipareigojimas palaikyti dialogą dėl 5G technologijų panaudojimo vystant "Via Baltica" projektą Šiaurės jūros–Baltijos koridoriuje.

  Pabrėžiama, jog šalys taip pat sutarė paremti tarpvyriausybinės darbo grupės, kuri vienija Baltijos šalis bei Lenkiją, veiklos tęstinumą ir tolesnius planus dėl 5G plėtros, kuri Lietuvoje vyks keturiais etapais.

  Pabrėžiama, kad 2021 metais vyks 5G ryšio diegimo pradžia ir plėtojimas valstybės teritorijoje, po dvejų metų planuojama, jog ryšys veiks didžiuosiuose respublikos miestuose, o iki 2025 metų — miestų ir miestelių teritorijose, tarptautiniuose transporto koridoriuose ("Via Baltica", "Rail Baltica"), valstybinės reikšmės keliuose, geležinkeliuose bei uostuose.

  Magistralė "Via Baltica"

  Projektas finansuojamas ES fondo ir Lietuvos biudžeto lėšomis. Bendros išlaidos siekia 44,6 milijono eurų.

  Magistralė "Via Baltica" eina iš Talino į Varšuvą ir yra judriausias kelias Lietuvoje: šiuo keliu eina dideli krovininio transporto srautai iš Vakarų Europos.

  Praėjusių metų pabaigoje buvo užbaigta ruožo tarp Kauno ir Marijampolės rekonstrukcija. Toliau planuojama rekonstrukcija nuo Marijampolės iki Lietuvos ir Lenkijos valstybės sienos.

  Bendras "Via Baltica" ilgis šalies teritorijoje yra 274 km. Magistralei suteiktas ypatingos valstybinės svarbos statusas.

  Dar šia tema

  Sunkus atvejis: JAV nori uždrausti naftą iš Rusijos
  Tarp Baltijos šalių elektros kainos labiausiai atpigo Lietuvoje
  Tegai:
  Via Baltica, Baltijos šalys, Lenkija

  Svarbiausios temos