10:22 2020 Spalio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1708
 • RUB91.7763
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (207)

  Kaip teigiama pranešime, miesto parama nuo koronaviruso nukentėjusiam verslui jau perkopė 1 mln. eurų

  VILNIUS, rugsėjo 15 — Sputnik. Siekiant sušvelninti koronaviruso sukeltus apgyvendinimo paslaugų verslui padarinius, Kauno taryba patvirtino lengvatą mieste veikiantiems viešbučiams perpus sumažinant mokesčius už nekilnojamąjį turtą, žemę ir valstybinės žemės nuomą, praneša Kauno miesto savivaldybė.

  Pažymima, jog tai gali padėti šio rinkos segmento dalyviams atsitiesti ir sumažinti patiriamus nuostolius.

  Pabrėžiama, kad Kauno tarybai pritarus, 50 proc. lengvata nekilnojamojo turto ir žemės mokesčiams už 2020 metus bus taikoma visiems mieste veikiantiems viešbučiams, o remiantis 2019 metų duomenimis, buvo 22 apgyvendinimo paslaugas teikiančios įstaigos, tačiau šiemet jų gretos dar išsiplėtė.

  "Kai gegužę miesto taryba skyrė lengvatas Kauno verslams, viešbučiai į sąrašus nepakliuvo. Stebint koronavirusinės situacijos atšilimą tapo akivaizdu, kad apgyvendinimo sektorius miestuose taip greitai neatsigaus. Klientų antplūdžio sulaukė pajūris, kurortai su SPA centrais. Restoranai, kavinės ir kiti verslai irgi grįžta į įprastas vėžes, tuo tarpu viešbučiuose karantino padariniai juntami iki šiol", — teigė Kauno mero pavaduotojas Andrius Palionis.

  Гостиничный бизнес в Каунассе
  Viešbučių verslas Kaune  

  Pasak jo, kovo–birželio mėnesiais jo surinkta 66–98 proc. mažiau nei tuo pat metu pernai. Toks ženklus sumažėjimas parodo, kad viešbučių sektorius dėl pandemijos patyrė pernelyg stiprių nuostolių.

  Tuo pačiu miesto pagalbos šiemet sulauks net keli tūkstančiai Kauno verslų. Kauno savivaldybės administracija, peržiūrėjusi VMI sudarytą nuo pandemijos nukentėjusių įmonių sąrašą, suskaičiavo daugiau kaip 3 tūkst. mieste veikiančių įmonių, kurioms vietinė rinkliava už nekilnojamąjį turtą, žemę ar valstybinės žemės nuomą sumažinta 25 proc. 

  Skaičiuojama, kad miesto parama nuo COVID-19 nukentėjusiam verslui jau perkopė 1 mln. eurų.

  Anksčiau atliktas tyrimas parodė, kad Lietuvoje apgyvendinimo paslaugas nelegaliai teikia per 900 įstaigų.

   

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (207)

  Dar šia tema

  Apeliacinis teismas pradėjo nagrinėti skundus dėl sausio 13-osios įvykių bylos
  Vilniaus paplūdimiuose baigiasi maudymosi sezonas
  Tegai:
  koronavirusas, verslas, parama, Kaunas

  Svarbiausios temos