10:26 2020 Spalio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1708
 • RUB91.7763
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Mukrano uostas yra nurodytas kaip laivo paskirties vieta automatinio identifikavimo sistemoje (AIS)

  VILNIUS, rugsėjo 16 — Sputnik. Tiekimo laivas "Ivan Sidorenko" patraukė į Vokietijos Mukrano uostą, kuris yra "Nord Stream-2" projekto logistikos bazė. Tai rodo laivų stebėjimo šaltinio "Marinetraffic" duomenys.

  Nord Stream-2
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  Mukrano uostas yra nurodytas kaip laivo paskirties vieta automatinio identifikavimo sistemoje (AIS). "Ivan Sidorenko" išplaukė iš Sankt Peterburgo uosto rugsėjo 15 dieną, į Mukraną jis turi atvykti rugsėjo 17 dieną.

  Praėjusių metų pabaigoje JAV valdžios institucijos patvirtino gynybos biudžetą, kuriame numatytos sankcijos įmonėms, dalyvaujančioms tiesiant "Nord Stream-2". Tai privertė Šveicarijos "Allseas" nutraukti vykdomus darbus.

  Anksčiau "Gazprom" pranešė, kad galės savarankiškai užbaigti dujotiekio statybas. Vienas iš galimų variantų numato galimybę kloti vamzdyną kartu su kitu laivu, turinčiu dinaminės padėties nustatymo sistemą, galinčią laikyti laivą norimame taške be inkarų ir švartuotis. Šį vaidmenį gali atlikti laivas "Fortūna", priklausanti MRTS, ir "Akademik Čerskij".

  Šiuo metu "Akademik Čerskij" yra Mukrano uoste. Jis atplaukė į Vokietiją ilgu maršrutu iš Nachodkos per Afriką (visa kelionė užtruko beveik tris mėnesius) ir daug kartų pakeitė kelionės tikslą. "Fortūna" į Vokietiją, Rostoko uostą, atplaukė liepos mėnesį.

  "Nord Stream-2" projekte numatyta statyti 55 milijardų kubinių metrų per metus pajėgumų dujotiekį nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos. Jį įgyvendina "Nord Stream 2 AG" su vieninteliu akcininku — "Gazprom". Europos partneriai — "Royal Dutch Shell", OMV, "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" — iš viso finansuoja projektą 50 %, tai yra, iki 950 milijonų eurų.

  Rusija ne kartą pareiškė, kad "Nord Stream-2" yra kuriamas siekiant energetinio saugumo visoje Europoje.

  Nord Stream-2
  © Sputnik /
  "Nord Stream-2"

  Dar šia tema

  Lenkija nurodė Vokietijai, kad sprendimas dėl "Nord Stream-2" akivaizdus
  Vokietija raginimus sustabdyti "Nord Stream-2" laiko klaida
  Vokietija įvardijo norinčius "nubausti" Rusiją už "Nord Stream-2"
  Ekspertas: "Nord Stream-2" priešininkams nepavyks jo greitai uždaryti

  Svarbiausios temos