07:16 2020 Rugsėjo 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1702
 • RUB92.1625
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (415)

  Neseniai keli "Telegram" kanalai pranešė, kad Baltarusijos atominė elektrinė yra nuostolinga, ir pavadino ją "de facto bankrutavusia"

  VILNIUS, rugsėjo 16 — Sputnik. Baltarusijos energetikos ministerija atsakė "Telegram" kanalams, kurie dar prieš oficialų Baltarusijos AE paleidimą rašė apie jos nepelningumą, praneša Sputnik Baltarusija.

  Socialiniuose tinkluose buvo sakoma, kad BelAE yra organizacija, "pasmerkta nuolatiniam nemokumui", "de facto bankrutavusi".

  "BelAE dar nėra pradėtas eksploatuoti pirmasis maitinimo blokas, nevykdoma elektros energijos gamyba ir pardavimas vartotojams. Todėl informacija apie stoties "nuostolingą veiklą", "bankrotą", kurią skleidžia kai kurie "Telegram" kanalai, sukelia, švelniai tariant, nuostabą", — atsakė ministerija.

  Šiuo metu Astravo AE yra pirmoji Baltarusijoje statoma atominė elektrinė. Pirmasis atominės elektrinės blokas fiziškai paleistas 2020 metų rugpjūtį. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį planuojama pradėti eksploatuoti pirmąjį energijos bloką.

  Rugpjūčio mėnesį Baltijos šalys paskelbė nepirksiančios elektros energijos iš Baltarusijos po atominės elektrinės paleidimo.

  Lietuva nuo pat BelAE ties Astravo statybos pradžios priešinosi projektui. Anot valdžios, pasirinkta vieta, esanti vos už 50 kilometrų nuo Vilniaus, yra "nesaugi" ir kelia "grėsmę valstybės nacionaliniam saugumui".

  Tačiau, kita vertus, branduolinis objektas perėjo visus būtinus ir net papildomus TATENA ir kitų specializuotų institucijų patikrinimus. Daugelis ekspertų patvirtino jėgainės saugumą.

  Kaip interviu Sputnik Lietuva pažymėjo Rusijos energetinio saugumo tyrimų centro direktorius Antonas Chlopkovas, Vilniui padėtis su BelAE yra tik būdas daryti politinį spaudimą Baltarusijai. Tai neturi nieko bendro su realiais Lietuvos rūpesčiais dėl statomos atominės elektrinės eksploatavimo.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (415)

  Dar šia tema

  Lietuvos pozicija dėl Astravo AE nekinta: stiprinamas pasirengimas "galimoms grėsmėms"
  Pradėjus veikti Astravo AE, Baltijos šalys nustos prekiauti elektra su Baltarusija
  Skvernelis: Lietuva itin vertina Norvegijos paramą suvaldant Astravo AE keliamas grėsmes
  Lukašenka Astravo AE pavadino "Baltarusijos nepriklausomybės dalimi"
  Tegai:
  Lietuva, Baltarusija, Astravo AE

  Svarbiausios temos