02:25 2021 Gegužės 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.2170
 • RUB89.9947
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (546)

  Prezidentas Lukašenka šią datą pavadino ypatinga diena ir pakvietė visus dalyvauti iškilmingame elektrinės paleidime

  VILNIUS, rugsėjo 16 — Sputnik. Pirmojo Baltarusijos atominės elektrinės (BelAE) energetinio bloko fizinis paleidimas įvyks šių metų lapkričio 7 dieną, trečiadienį pareiškė Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka.

  "Kviečiu visus. Manau, kad lapkričio 7 d., mums reikšmingą dieną, galėsime ten apsilankyti ir pasakyti, kad gavome pirmąją elektrą iš savo atominės elektrinės", — cituoja jo žodžius agentūra BelTA.

  Anksčiau Baltarusijos viceministras Michailas Michadiukas papasakojo, kad pirmosios kilovatvalandės BelAE bus pagamintos iki rudens pabaigos. Į pirmąjį energetinį bloką branduolinis kuras buvo įkrautas rugpjūčio viduryje, tai buvo pirmasis fizinio paleidimo etapas.

  Baltarusijos AE statyba

  Baltarusijos AE — didžiausias Rusijos ir Baltarusijos ekonominis projektas; jos statybos generalinis rangovas yra "Atomstroiexport" ("Rosatom" dalis). AE turi du VVER-1200 reaktorius, kurių bendra instaliuota elektrinė galia yra 2400 MW. Pirmajai Baltarusijos atominei elektrinei buvo pasirinktas pažangus 3+ kartos Rusijos projektas, kuris visiškai atitinka tarptautinius standartus ir TATENA saugos rekomendacijas. 2-ojo bloko eksploatavimo pradžia numatyta 2022 metais.

  Lietuva nuo pat BelAE ties Astravo statybos pradžios priešinosi projektui. Anot valdžios, pasirinkta vieta, esanti vos už 50 kilometrų nuo Vilniaus, yra "nesaugi" ir kelia "grėsmę respublikos nacionaliniam saugumui".

  Tačiau, kita vertus, branduolinis objektas perėjo visus būtinus ir net papildomus TATENA ir kitų specializuotų institucijų patikrinimus. Daugelis ekspertų patvirtino jėgainės saugumą.

  Kaip interviu Sputnik Lietuva pažymėjo Rusijos energetinio saugumo tyrimų centro direktorius Antonas Chlopkovas, Vilniui padėtis su BelAE yra tik būdas daryti politinį spaudimą Baltarusijai. Tai neturi nieko bendro su realiu Lietuvos susirūpinimu dėl statomos atominės elektrinės eksploatavimo.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (546)

  Dar šia tema

  SAM papildė kalio jodido tablečių atsargas avarijos BelAE atvejui
  Nemokslinė fantastika: Baltijos šalys nori išduoti "pasus" elektronams iš BelAE
  Baltijos šalių operatoriai kviečiami susitarti dėl BelAE elektros energijos boikoto
  Tegai:
  Baltarusija, Astravo atominė elektrinė (AE)

  Svarbiausios temos