02:01 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (417)

  Laivas įplaukė į uostą ketvirtadienio rytą, kelionė iki Mukrano užtruko dvi dienas. Ten jau yra "Akademik Čerskij", kuris laikomas pagrindine dujotiekio užbaigimo galimybe

  VILNIUS, rugsėjo 17 — Sputnik. Laivas "Ivan Sidorenko", kurį planuojama naudoti tiekiant vamzdžius užbaigiant dujotiekį "Nord Stream-2", atplaukė į Mukrano uostą — projekto logistikos bazę, praneša portalas "Marine Traffic".

  Laivas įplaukė į uostą ketvirtadienio rytą, kelionė iki Mukrano užtruko dvi dienas. Ten jau yra "Akademik Čerskij", kuris laikomas pagrindine dujotiekio užbaigimo galimybe. Antrasis galimas vamzdynų tiesėjas — "Fortūna" barža yra Rostoko uoste, Vokietijoje.

  Gręžimo platformų tiekimo laivas "Ivan Sidorenko" buvo pastatytas Amūro laivų statykloje ir 2018 metų gruodžio mėnesį buvo perduotas eksploatuoti "Gazprom Flot".

  Laivas yra skirtas dirbti su pusiau panardinamomis plaukiojančiomis gręžimo platformomis ir turi neribotą navigacijos plotą. Numatoma jį naudoti statant "Nord Stream-2" kartu su kitu tokio tipo laivu "Ostap Šeremet", kuris dabar yra Kaliningrade.

  Oficialiai rugpjūtį "Gazprom" tik paskelbė, kad ketina baigti "Nord Stream-2" statybas ir atlieka tam reikalingus darbus. Bendrovė pabrėžė, kad viešas informacijos atskleidimas yra ribotas, be kita ko, dėl to, kad projektui daromas didelis spaudimas.

  "Nord Stream-2" statyba

  "Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos. Jis taip pat apims išskirtines Suomijos, Švedijos ir Danijos ekonomines zonas.

  Projektą įgyvendina "Nord Stream 2 AG" su vieninteliu akcininku — "Gazprom". Europos partneriai — "Royal Dutch Shell", OMV, "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" — finansuoja pusę projekto, tai yra, iki 950 mln. Projektui aktyviai priešinasi JAV, kurios savo suskystintas gamtines dujas nori tiekti ES, taip pat Ukraina ir keletas Europos šalių.

  Vilnius
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Vašingtonas gruodį įvedė sankcijas projektui, reikalaudamas jame dalyvaujančių bendrovių nedelsiant nutraukti statybas. "Swiss Allseas" beveik iškart pranešė apie savo darbų projekte sustabdymą.

  Liepos mėnesį JAV Valstybės departamentas paskelbė rekomendacijas pagal CAATSA (Įstatymą dėl atsakomųjų veiksmų JAV priešininkams sankcijomis), įskaitant "Nord Stream-2" ir antrąją "Turkish Stream" liniją. Dėl šių veiksmų gresia JAV sankcijos investicijoms ir kitiems veiksmams, susijusiems su Rusijos eksporto vamzdynais. Be to, liepą JAV Atstovų rūmai ir Senatas patvirtino savo gynybos biudžeto 2021 metams variantus, kuriuose yra išplėstos sankcijos projektui.

  Nord Stream-2
  © Sputnik /
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (417)

  Dar šia tema

  Vokietija įvardijo norinčius "nubausti" Rusiją už "Nord Stream-2"
  Austrijos prezidentas atsakė į raginimus sustabdyti "Nord Stream-2"
  Tegai:
  Vokietija, Nord Stream-2, laivas

  Svarbiausios temos