15:04 2020 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Tuo tarpu lieka atviras klausimas, ar Minskas yra pasirengęs atsisakyti Baltijos šalių uostų, sakė ekspertas Sergejus Rekeda

  VILNIUS, rugsėjo 17 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka trečiadienį susitikime su šalies politikais pasakojo Sočyje vykusių derybų su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu detales.

  Visų pirma jie kalbėjo apie krovinių srautų iš Baltijos šalių nukreipimą į Sankt Peterburgą. Baltarusijos lyderis teigė, kad tai būtų įmanoma, jei Rusijos Federacija pasiūlytų ne blogesnes sąlygas nei Baltijos šalyse.

  Interviu Sputnik Lietuva Integracijos perspektyvų tyrimo centro direktorius, RuBaltic.ru portalo vyriausiasis redaktorius Sergejus Rekeda teigė, kad Maskva gali sudaryti palankias ekonomines sąlygas Minskui.

  "Šiandien finansiniu požiūriu Rusija gali sudaryti palankias sąlygas Baltarusijai, tačiau vėlgi, klausimas išlieka politinis — kiek baltarusiai yra pasirengę palikti Klaipėdą ir apskritai atmeta Baltijos uostus ir Baltijos šalis? Savaime suprantama, kad darydami pareiškimus po rinkimų, jie negalėjo nesuprasti, kad iškils klausimų dėl tranzito — tai yra kažkokios užsienio politikos pagrindai. Todėl, matyt, kadangi buvo pateikti veiksmai, pareiškimai, jiems šis veiksnys šiandien nėra itin svarbus. Svarbesnis yra politinis aktyvumas Vakarų politikos farvateryje", — sakė jis.

  Dar šia tema

  Ekspertas: praradusi Baltarusijos tranzitą Klaipėda taps miestu vaiduokliu
  Ekspertas: Latvija gali atsisakyti Baltarusijos tranzito esant spaudimui
  Ekspertas: Baltarusijos tranzito gavimas Rusijai bus sėkmė
  Tegai:
  tranzitas, Baltarusija, Rusija

  Svarbiausios temos