05:58 2020 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1852
 • RUB91.4095
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pabrėžiama, kad tai numato su Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) pasirašyta sutartis, pagal kurią bus skirta ES parama

  VILNIUS, rugsėjo 22 — Sputnik. Dujų perdavimo sistemos operatorius "Amber Grid" per ateinančius 3 metus atnaujins Grigiškių, Vievio ir Kėdainių dujų skirstymo stotis, teigiama "Amber Grid" pranešime.

  Nord Stream-2 statyba
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  Pabrėžiama, kad tai numato pasirašyta sutartis su Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA), pagal kurią bus skirta ES parama.

  Tuo pačiu pažymima, kad daugiau kaip 6 mln. eurų projektas bus įgyvendintas iki 2023 metų.

  ES struktūrinių fondų paramos lėšomis bus finansuota pusė sumos — kiek daugiau nei 3 mln. eurų. 

  "Modernizuodami valstybei priklausančią dujų perdavimo sistemą siekiame, kad Lietuvos verslui ir gyventojams būtų užtikrinti reikalingi dujų perdavimo pajėgumai, o turtas būtų efektyviai valdomas ir prižiūrimas šiuolaikinėmis priemonėmis. Tam pasitelkiame ES struktūrinių fondų paramą, kuri leidžia reikšmingos tinklo atnaujinimo investicijų dalies neįtraukti į dujų perdavimo paslaugos kainą klientams", — teigia "Amber Grid" generalinis direktorius Nemunas Biknius.

  Pranešime teigiama, jog Grigiškių, Vievio ir Kėdainių dujų skirstymo stočių atnaujinimas yra vienas paskutiniųjų projektų iš beveik du dešimtmečius vykdomos stočių atnaujinimo programos. Itin didelis dėmesys teikiamas skaitmenizuotam stočių valdymui.

  Модернизированная газораспределительная станция
  Модернизированная газораспределительная станция

  Teigiama, kad iš viso Lietuvos dujų perdavimo sistemoje įrengtos 65 dujų skirstymo stotys, kurių pagrindinė paskirtis yra sumažinti dujų, atkeliaujančių iš magistralinių dujotiekių, slėgį iki skirstomajam dujų tinklui tinkamo mažesnio slėgio.

  Dar šia tema

  Apskaičiuota koronaviruso žala pasaulio ekonomikai
  Į BelAE 1-ojo bloko paleidimą pakviestas TATENA generalinis direktorius
  Tegai:
  Kėdainiai, Vilnius, ES, Amber Grid

  Svarbiausios temos