21:26 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (465)

  Dokumente "griežtai" rekomenduojama "įvertinti ir sumažinti riziką sudarant sutartis su "Nord Stream-2" ir "Turkish Stream", siekiant išvengti sankcijų rizikos

  VILNIUS, rugsėjo 23 — Sputnik. Tarptautinė laivų savininkų ir naudotojų savitarpio draudimo klubų grupė (IGP&I) nusprendė neteikti draudimo laivams, kurie gali dalyvauti tiesiant dujotiekį "Nord Stream-2", praneša RIA Novosti.

  "Nariams [kiekvieno klubo — Sputnik] primenama, kad laivams, vykdantiems neteisėtą veiklą arba dėl kurių klubui gresia sankcijų pažeidimas, draudžiama suteikti draudimo paslaugas. Atsižvelgiant į draudikams kylančią grėsmę dėl JAV įstatymų CAATSA ("Dėl atsakomųjų veiksmų JAV priešininkams sankcijomis") ir PEESA ("Europos energetinio saugumo aktas"), klubas neteiks draudimo veiklai, susijusiai su projektais "Nord Stream-2" arba "Turkish Stream", — sakoma dokumente.

  Dokumente "griežtai" rekomenduojama klubo nariams "įvertinti ir sumažinti riziką sudarant sutartis su "Nord Stream-2" ir "Turkish Stream", siekiant išvengti sankcijų rizikos.

  "Nord Stream-2" projekte numatyta iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją nutiesti dvi dujotiekio, kurio bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, linijas. Jis taip pat eis per Suomijos, Švedijos ir Danijos teritorines ar išskirtines ekonomines zonas.

  Projektą įgyvendina "Nord Stream 2 AG" su vieninteliu akcininku — "Gazprom". Europos partneriai — "Royal Dutch Shell", "OMV", "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" — bendrai finansuoja projektą 50 proc., tai yra iki 950 milijonų eurų sumos kiekvienas.

  Prieš "Nord Stream-2" aktyviai pasisako JAV, kurios stumia savo suskystintas gamtines dujas į ES. Vašingtonas gruodžio mėnesį įvedė sankcijas projektui, pareikalavęs iš bendrovių nedelsiant nutraukti dujotiekio tiesimą.

  Rusija ne kartą pareiškė, kad "Nord Stream-2" yra statomas energetinio saugumo visoje Europoje sumetimais. Projektą taip pat remia Vokietija.

  Nord Stream-2 statyba
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  Šiuo metu ginčai dėl projekto paaštrėjo, atsižvelgiant į situacijos su Aleksejumi Navalnu raidą. Keletas Vakarų politikų, tarp jų ir Vokietijoje, ragina blokuoti dujotiekio įgyvendinimą.

  Tačiau kanclerė Angela Merkel teigė, kad "Nord Stream-2" ir Navalno incidento klausimai neturėtų būti svarstomi kartu.

  Kremlius paragino nebepolitizuoti dujotiekio, kuris yra komercinis projektas, naudingas tiek Rusijai, tiek ES, įskaitant Vokietiją. 

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (465)

  Dar šia tema

  Praėjusią savaitę Baltijos šalyse brango elektra
  Lietuva sugalvojo, kaip išgelbėti tranzitą Baltarusijos sienos uždarymo atveju
  Tegai:
  sankcijos, draudimas, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos