15:24 2020 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pabrėžiama, kad tarpusavio supratimo memorandumas numato galimybes bendradarbiauti atsinaujinančių energijos išteklių (AEI) rodiklio statistinio perviršio perdavimų srityje po 2021 metų

  VILNIUS, rugsėjo 23 — Sputnik. Lietuvos energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas ir Liuksemburgo energetikos ministras Claude'as Turmes'as pasirašė tarpusavio supratimo memorandumą dėl abiejų šalių bendradarbiavimo atsinaujinančios energetikos srityje, praneša Energetikos ministerija.

  Nord Stream-2
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  Pabrėžiama, kad tarpusavio supratimo memorandumas numato galimybes bendradarbiauti atsinaujinančių energijos išteklių (AEI) rodiklio statistinio perviršio perdavimų srityje po 2021 metų.

  "Lietuva ir Liuksemburgas buvo pirmosios šalys Europos Sąjungoje (ES), kurios įrodė, kad galime sėkmingai dalytis pažanga atsinaujinančioje energetikoje, siekdami nacionalinių ir europinių tikslų. Toks bendradarbiavimas svarbus ir prasmingas ir visai ES, keliančiai vis ambicingesnius tikslus klimato srityje, ir pačioms valstybėms. Gautas lėšas Lietuva investuoja į tolimesnę žaliosios energetikos plėtrą ir ypač mažąją energetiką, kuri yra arčiausiai kiekvieno vartotojo", — teigė energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

  Pranešime teigiama, kad Lietuva ir Liuksemburgas 2017 metais pasirašė susitarimą dėl dalies AEI rodiklio statistinio perviršio perdavimo, o iki 2020 metų Liuksemburgas iš Lietuvos įsigijo AEI rodiklio statistinio perviršio už daugiau nei 10 mln. eurų ir dar planuoja įsigyti 2021 metais.

  "Bendradarbiavimas jūrinio vėjo energetikoje yra dar viena sritis, kurios potencialą sutarėme įvertinti. Taip parodysime naują praktiką ir kitoms ES šalims", — sakė jis.

  Pažymima, kad sparčiai žaliąją energetiką plėtojanti Lietuva 2020 metų ES iškeltus tikslus pasiekė dar 2014 metais, o 2019 metais atsinaujinančios energetikos dalis galutiniame Lietuvos energijos suvartojimo balanse sudarė 25,5 proc.

  Dar šia tema

  Lietuva sugalvojo, kaip išgelbėti tranzitą Baltarusijos sienos uždarymo atveju
  Ekspertas: Europos Sąjunga negailės Lietuvos dėl sankcijų sukeltų nuostolių
  Tegai:
  bendradarbiavimas, Lietuva, Energetikos ministerija, energetika

  Svarbiausios temos