12:54 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (425)

  Saugos sistemų bandymus reglamentuoja technologinis procesas, kuris atveria darbų, susijusių su reaktoriaus paleidimu, etapą

  VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. Specialistai pradėjo išbandyti Baltarusijos atominės elektrinės (BelAE) antrojo energetinio bloko reaktoriaus įrenginio pirmojo kontūro saugos sistemas, pranešė "Rosatom" inžinerijos padalinio spaudos tarnyba.

  "Pirmajame etape bus išbandytas saugos sistemų siurblinių agregatų veikimas, siekiant patvirtinti jų naudojimo charakteristikas", — sakoma pranešime.

  Tada specialistai užsiims visų aktyvių sistemų testavimu ir kartu užtikrins reguliarų reaktoriaus pirmojo kontūro veikimą.

  "Saugos sistemų testavimas — griežtai reglamentuotas technologinis procesas, kuris atveria darbų, susijusių su objekto paleidimu energetinio bloko reaktoriaus skyriuje, etapą", — pažymėjo specialistai.

  Anksčiau viceministras Michailas Michadiukas papasakojo, kad pirmosios kilovatvalandės BelAE bus pagamintos iki rudens pabaigos. Į pirmąjį energetinį bloką branduolinis kuras buvo pakrautas rugpjūčio viduryje, tai tapo pirmuoju fizinio paleidimo etapu.

  Rugsėjo 16 dieną Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pakvietė visus lapkričio 7 dieną atvykti į Baltarusijos atominės elektrinės aikštelę Astrave, kur bus fiziškai paleistas pirmasis energetinis blokas.

  Astravo AE

  Baltarusijos AE — didžiausias Rusijos ir Baltarusijos ekonominis projektas; jos statybos generalinis rangovas yra "Atomstroiexport" ("Rosatom" dalis). AE turi du VVER-1200 reaktorius, kurių bendra instaliuota elektrinė galia yra 2400 MW. Pirmajai Baltarusijos atominei elektrinei buvo pasirinktas pažangus 3+ kartos Rusijos projektas, kuris visiškai atitinka tarptautinius standartus ir TATENA saugos rekomendacijas. 2-ojo bloko eksploatavimo pradžia numatyta 2022 metais.

  Lietuva nuo pat BelAE ties Astravo statybos pradžios priešinosi projektui. Anot valdžios, pasirinkta vieta, esanti vos už 50 kilometrų nuo Vilniaus, yra "nesaugi" ir kelia "grėsmę respublikos nacionaliniam saugumui".

  Tačiau, kita vertus, branduolinis objektas perėjo visus būtinus ir net papildomus TATENA ir kitų specializuotų institucijų patikrinimus. Daugelis ekspertų patvirtino jėgainės saugumą.

  Kaip interviu Sputnik Lietuva pažymėjo Rusijos energetinio saugumo tyrimų centro direktorius Antonas Chlopkovas, Vilniui padėtis su BelAE yra tik būdas daryti politinį spaudimą Baltarusijai. Tai neturi nieko bendro su realiu Lietuvos susirūpinimu dėl statomos atominės elektrinės eksploatavimo.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (425)

  Dar šia tema

  Paaiškėjo, kada BelAE pagamins pirmąsias kilovatvalandes
  Nemokslinė fantastika: Baltijos šalys nori išduoti "pasus" elektronams iš BelAE
  Į BelAE 1-ojo bloko paleidimą pakviestas TATENA generalinis direktorius
  BelAE reaktoriaus įrenginyje atliekami hidrauliniai bandymai
  Lietuvos Seimas priėmė rezoliuciją dėl BelAE grėsmės ES
  Seime svarstoma strategija tam atvejui, jei Baltijos šalyse kiltų nesutarimų dėl BelAE
  Baltarusija, BelAE ir Navalnas: Nausėda pasisakė JT Generalinėje Asamblėjoje
  Tegai:
  Baltarusija, Astravo atominė elektrinė (AE)

  Svarbiausios temos