19:16 2020 Spalio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1785
 • RUB91.4401
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (432)

  Kaip pažymima, nors laivas dabar tolsta nuo uosto, Mukranas vėl įrašytas į jūrų eismo sistemos atvykimo vietą

  VILNIUS, spalio 2 — Sputnik. "Akademik Čerskij" po kelių mėnesių išvyko iš Vokietijos Mukrano uosto, "Nord Stream-2" logistikos bazės, kurioje saugomi vamzdynų tiesimo vamzdžiai, rodo laivų sekimo portalų "Marine Traffic" ir "Myshiptracking" duomenys.

  Ir nors laivas tolsta nuo uosto, Mukranas vėl įrašytas į jūrų eismo sistemos atvykimo vietą, praneša RIA Novosti. Pagal "Myshiptracking" sistemą, grįžimas į Mukrano uostą numatomas 2021 metų gegužės 8 dieną.

  "Nord Stream-2" projekte numatyta iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją nutiesti dvi dujotiekio, kurio bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, linijas. Jis taip pat eis per Suomijos, Švedijos ir Danijos teritorines ar išskirtines ekonomines zonas.

  Projektą įgyvendina "Nord Stream 2 AG" su vieninteliu akcininku — "Gazprom". Europos partneriai — "Royal Dutch Shell", "OMV", "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" — bendrai finansuoja projektą 50 proc., tai yra iki 950 milijonų eurų sumos kiekvienas.

  Prieš "Nord Stream-2" aktyviai pasisako JAV, kurios stumia savo suskystintas gamtines dujas į ES. Vašingtonas gruodžio mėnesį įvedė sankcijas projektui, pareikalavęs iš bendrovių nedelsiant nutraukti dujotiekio tiesimą. Tuomet Šveicarijos "Allseas" beveik iškart paskelbė apie savo darbų projekte sustabdymą. Dabar JAV aptaria eilinį sankcijų išplėtimą šiam projektui.

  Kremlius anksčiau ragino nustoti "Nord Stream-2" paminėti kokio nors politizavimo kontekste, nes tai yra komercinis projektas, naudingas tiek Rusijai, tiek Europos Sąjungai, įskaitant Vokietiją.

  Nord Stream-2
  © Sputnik
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (432)

  Dar šia tema

  Pompėjas įvardijo JAV politikos tikslą Europoje
  Situacijos Karabache paaštrėjimas kaip bandymas įtraukti Rusiją į karą Kaukaze
  Tegai:
  Vokietija, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos