06:59 2020 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1852
 • RUB91.4095
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip teigiama pranešime, iš viso sinchronizacijai per dvejus metus ES skyrė daugiau nei 1 mlrd. eurų

  VILNIUS, spalio 2 — Sputnik. Baltijos šalių sinchronizacijai su Europos tinklais skirta rekordinė ES parama — 720 mln. eurų svarbiausiems antrojo sinchronizacijos etapo projektams finansuoti, praneša Energetikos ministerija.

  Pažymima, kad iš viso sinchronizacijai per dvejus metus ES skyrė daugiau nei 1 mlrd. eurų.

  "Sinchronizacijai skirta parama yra didžiausia, kokią iki šiol iš CEF yra gavęs energetikos infrastruktūros projektas. Tai dar kartą patvirtina Europos solidarumą ir beprecedentę Europos Komisijos paramą šiam energetinio saugumo projektui", — teigia energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

  Pabrėžiama, kad 2020 metų kvietime CEF energetikos srities projektų finansavimui buvo numatyta 980 mln. eurų. 

  "Europos Komisijos sprendimą skirti maksimalią sumą Baltijos šalių energetinei nepriklausomybei priimame kaip rimtą įsipareigojimą visus numatytus projektus kartu su regiono partneriais atlikti gerai ir laiku. Antrojo sinchronizacijos etapo parengiamuosius darbus sklandžiai vykdome ir per COVID: kartu su Lenkijos operatoriumi atliekame paruošiamuosius "Harmony Link" jungties darbus, o sinchroninių kompensatorių konkursą jau paskelbėme", — teigia "Litgrid" generalinis direktorius Daivis Virbickas.

  Pranešama, kad bendra Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos elektros perdavimo sistemos operatorių paraiška buvo pateikta 2020 metų gegužės mėnesį. Jos dydis siekia 1,22 mlrd. eurų.

  Dar šia tema

  "Klaipėdos nafta" per metus į šalies gamtinių dujų sistemą patiekė rekordinį SGD kiekį
  Skvernelis Baltarusijos planus perorientuoti krovinius į RF uostus pavadino krachu
  Tegai:
  ES parama, Baltijos šalys, elektra

  Svarbiausios temos