08:31 2020 Spalio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1819
 • RUB90.2935
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pabrėžiama, kad daugiausia NT rinkos dalyvių mano, jog per ateinančius 12 mėnesių naujų butų kainos Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje nesikeis

  VILNIUS, spalio 3 — Sputnik. COVID-19 gerokai pakoregavo nekilnojamojo turto (NT) rinkos dalyvių lūkesčius dėl komercinio NT, būsto kainų ir nuomos perspektyvų, rodoma Lietuvos banko NT rinkos dalyvių apklausoje.

  "Dėl koronaviruso pandemijos ir ekonomikos nuosmukio NT rinkos dalyvių lūkesčiai per pusmetį smarkiai atvėso: tikimasi, kad biurų paklausa bus mažesnė, jų užimtumas mažės, o nuomos kainos kris. Sumenko ir naujų butų investicinis patrauklumas — iki pandemijos šalies didžiausioje — sostinės — rinkoje buvo nuperkamas kas trečias naujos statybos būstas, o viruso protrūkio metu — jau tik kas penktas", — teigia Lietuvos banko Makroprudencinės analizės skyriaus vyresnysis ekonomistas Vaidotas Šumskis.

  Pabrėžiama, kad daugiausia NT rinkos dalyvių mano, jog per ateinančius 12 mėnesių naujų butų kainos Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje nesikeis.

  Tuo pačiu dauguma apklaustųjų tikėjosi, kad per ateinančius 12 mėnesių pagal naujas sutartis bus išnuomota mažiau modernių biurų ploto nei per ankstesnius mėnesius.

  Kad jo bus išnuomota mažiau Vilniuje, manė 82 proc., Kaune — 50 proc. respondentų. Palyginti su prieš pusmetį atliktos apklausos rezultatais, manančiųjų, kad biurų Vilniuje ir Kaune bus išnuomota mažiau, padaugėjo atitinkamai 51 ir 50 proc.

  Pabrėžiama, kad didelė dalis NT rinkos dalyvių nurodė, jog nuo 2020 metų kovo bankuose skolinimosi sąlygos investicijoms į biurų pastatų plėtrą arba įsigijimą Vilniuje ir Kaune sugriežtėjo. Taip manė atitinkamai 92 ir 88 proc. respondentų, vertinusių šių miestų biurų rinkas.

  Dar šia tema

  "Klaipėdos nafta" per metus į šalies gamtinių dujų sistemą patiekė rekordinį SGD kiekį
  Patyrusiems nuostolių dėl COVID-19 žemdirbiams išmokėti beveik 72 mln. eurų
  Tegai:
  nekilnojamas turtas, Klaipėda, Kaunas, Vilnius

  Svarbiausios temos