02:42 2021 Gegužės 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.2170
 • RUB89.9947
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (546)

  Europos Sąjunga išreikš tik bendrą susirūpinimą šiuo klausimu, bet nieko daugiau, sako branduolinės energetikos ekspertas Aleksejus Anpilogovas

  VILNIUS, spalio 3 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda paragino ES lyderius tinkamai įvertinti Baltarusijos atominės elektrinės "grėsmę". Jis pakartojo, kad elektrinė "neatitinka ES testavimo reikalavimų nepalankiausiomis sąlygomis".

  Interviu Sputnik Lietuva civilinių iniciatyvų mokslinių tyrimų ir plėtros fondo "Osnovanije" prezidentas, branduolinės energetikos ekspertas Aleksejus Anpilogovas pažymėjo, kad Lietuva nieko naujo neišgirs, o Europos Sąjunga išreikš tik bendrą susirūpinimą šiuo klausimu ir nieko daugiau.

  "Pagrindinis dalykas, ko Lietuva nepadarė, buvo pakeisti Europos darbo su elektra taisykles. Jie bandė įvesti įvairias išimtis Astravo AE atžvilgiu. Dėl to maksimali programa, kurią įgyvendino Lietuva, kaip rašo, pasiekė Estijos, Latvijos ir Lenkijos palaikymą blokavimo klausimu. Tiesą sakant, ši blokada vis tiek bus pilna skylių, nes jei Europos Sąjunga jos nepalaikys, tada nėra jokių mechanizmų, kurie nustatytų elektros kilmę", — sakė jis.

  Anpilogovas teigė, kad Lietuvos kova panaši į Don Kichoto kovą su vėjo malūnais, o pati politika yra aklavietė ir niekur nenuves. Jis pabrėžė, kad Baltarusijos elektra vis tiek pateks į Lietuvos rinką, pavyzdžiui, per trečiąsias šalis.

  Ginčas tarp Lietuvos ir Baltarusijos dėl BelAE

  Baltarusija, dalyvaujant "Rosatom", stato atominę elektrinę Gardino srityje, maždaug už 50 kilometrų nuo Vilniaus. Lietuvos valdžia nepatenkinta vietos pasirinkimu, taip pat tuo, kad elektrinė statoma dalyvaujant Rusijos valstybinei korporacijai "Rosatom".

  Tuo tarpu branduolinis objektas perėjo visus būtinus ir net papildomus TATENA ir kitų specializuotų institucijų patikrinimus. Daugelis ekspertų patvirtino elektrinės saugumą.

  Lietuva ilgai negalėjo įtikinti kaimyninių Baltijos šalių atsisakyti elektros energijos iš BelAE. Rugpjūčio pabaigoje Latvijos vyriausybės vadovas Krišjanis Karinšas paskelbė, kad Ryga nustos prekiauti elektra su Minsku, jei BelAE pradės veikti, tačiau tuo pat metu Latvija gali ir toliau prekiauti elektra su trečiosiomis šalimis naudodamasi ryšiu tarp Latvijos ir Rusijos.

  Anksčiau Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka paskelbė, kad BelAE bus paleista lapkričio 7 dieną.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (546)

  Dar šia tema

  Minskas papasakojo apie Astravo AE paleidimo planus
  Lietuva prašo JAV dalyvauti sprendžiant Astravo AE klausimą
  Lietuva rengia notą Baltarusijai dėl Astravo AE
  Tegai:
  Astravo AE

  Svarbiausios temos