11:20 2020 Spalio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1821
 • RUB90.8256
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pabrėžiama, kad didžiąja dalimi prie šio rodiklio augimo prisidėjo atsigaunančios gamybos apimtys Vokietijoje. Pramonės apimčių didėjimas užfiksuotas ir dviejose didžiausiose pasaulio ekonomikose — JAV ir Kinijoje

  VILNIUS, spalio 7 — Sputnik. Ekonominių tyrimų instituto "IHS Markit" sudaromas euro zonos Pirkimo vadybininkų indeksas (PMI) rugsėjo mėnesį, palyginti su rugpjūčiu, padidėjo 2 punktais iki 53,7, praneša energetikos bendrovė "Ignitis grupė".

  "Didžiąja dalimi prie šio rodiklio augimo prisidėjo atsigaunančios gamybos apimtys Vokietijoje. Pramonės apimčių didėjimas užfiksuotas ir dviejose didžiausiose pasaulio ekonomikose — JAV ir Kinijoje. Vis dėl to pirmąjį rudens mėnesį rinkoje buvo justi ir neapibrėžtumas dėl augančio COVID-19 atvejų skaičiaus visame pasaulyje, viruso įtakos darbo rinkai ir artėjančių prezidento rinkimų JAV", — teigiama pranešime.

  Pabrėžiama, kad Europos dujų biržose Nyderlandų TTF kainų indeksas 2020 metų spalio mėnesiui susiformavo ties 11,33 euro už megavatvalandę (Eur/MWh) ir buvo 1,53 Eur/MWh didesnis nei susiformavusi kaina rugsėjo mėnesiui.

  Palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2019 metais, spalio mėnesio Nyderlandų TTF kainų indeksas sumažėjo 12 proc.

  Spalio pradžioje Europos gamtinių dujų saugyklų užpildymas siekė beveik 95 proc. ir buvo 2 proc. mažesnis nei tuo pat metu praėjusiais metais.

  Pabrėžiama, kad atsižvelgus į JAV Energijos informacijos administravimo agentūros (EIA) ataskaitą, šios šalies gamtinių dujų saugyklos rugsėjį buvo užpildytos 14 proc. daugiau nei analogišku laikotarpiu praėjusiais metais. 

  Pranešime teigiama, kad didelė dalis JAV SGD skystinimo terminalų rugsėjį vėl dirbo įprastu režimu. Kol kas rinkos analitikai neprognozuoja krovinių iš JAV atšaukimų šių metų paskutinįjį ketvirtį, o tai turėtų pagyvinti SGD rinką, palyginti su vasaros laikotarpiu.

  Dar šia tema

  Tiesioginių užsienio investicijų srautas Lietuvoje buvo neigiamas
  Masas teigė, kad COVID-19 neigiamai paveiks "Brexit" derybas
  Tegai:
  SGD, ES, Kinija, JAV, Vokietija, Vokietija, ekonomika

  Svarbiausios temos