10:04 2020 Spalio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1832
 • RUB90.5710
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (439)

  Tačiau dujotiekio statybą ir eksploatavimą lydės "politinis fonas", mano ekspertas Jurijus Rykovas

  VILNIUS, spalio 7 — Sputnik. Nors dujotiekio "Nord Stream-2" statybą ir eksploatavimą lydės tam tikras politinis fonas, šie procesai nesustos, interviu Sputnik Lietuva pasakė Energetikos ir finansų instituto Energetikos skyriaus vadovas Jurijus Rykovas.

  Lenkijos antimonopolinė tarnyba UOKiK skyrė "Gazprom" apie 7,6 mlrd. dolerių baudą "Nord Stream-2" byloje, o projekto partneriams Europoje — bendrai 61 mln. dolerių baudą, trečiadienį Varšuvoje vykusioje spaudos konferencijoje pasakė UOKiK generalinis direktorius Tomašas Chrustnas (Tomasz Chróstny).

  Lenkijos reguliuotojas pareiškė, jog yra pasirengęs tam, kad "Gazprom" apskųs sprendimą dėl baudos.

  Ekspertas Jurijus Rykovas pažymėjo, kad leidimų paketas "Nord Stream-2" eksploatacijai jau gautas.

  "Manau, kad tai, žinoma, suteiks tam tikros įtampos situacijai, tačiau vargu ar tai rimtai trukdys "Nord Stream-2". Vienintelis dalykas, kad spaudžia terminai, nes statybas reikia užbaigti iki žiemos, ir viskas priklauso nuo to, kaip bus pasirengę mūsų <...> laivai, kurie turi užbaigti šį dujotiekį", — pasakė jis.

  Rykovas pažymėjo, kad dujotiekio statybą ir eksploatavimą lydės tam tikras politinis fonas, tačiau šie procesai nesustos, jei nebus priimti kažkokie sprendimai Jungtinėse Valstijose.

  "Bet dabar jos yra užimtos savo rinkimų procesu ir, manau, vargu ar imsis rimtų žingsnių prieš paskelbiant rinkimų rezultatus", — užbaigė jis.

  "Nord Stream-2" projektas apima dviejų vamzdynų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų per metus, tiesimą nuo Rusijos pakrantės iki Baltijos jūros ir Vokietijos.

  Jam aktyviai priešinasi JAV, kurios ketina parduoti savo suskystintas gamtines dujas Europos Sąjungoje. Vašingtonas gruodį paskelbė taikysiąs sankcijas projektui, reikalaudamas, kad įmonės, susijusios su projektu, nedelsdamos nutrauktų statybą. Šveicarijos "Allseas" beveik iš karto paskelbė apie darbo sustabdymą.

  Rusija ne kartą pareiškė, kad projektas yra tik komercinio pobūdžio ir naudingas partneriams Europoje.

  Nord Stream-2
  © Sputnik
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (439)

  Dar šia tema

  Danija leido eksploatuoti "Nord Stream-2"
  Lenkija nubaudė "Nord Stream-2" statančias bendroves
  Laivas, skirtas užbaigti "Nord Stream-2", paliko Vokietijos uostą
  Tegai:
  Nord Stream-2 statyba, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos