12:51 2020 Gruodžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (472)

  Nuo gegužės laivas buvo Vokietijos Mukrano uoste, kuris yra "Nord Stream-2" logistikos bazė. Tačiau rugsėjo 1 dieną laivas paliko uostą ir patraukė Kaliningrado link

  VILNIUS, spalio 8 — Sputnik. Laivas "Akademik Čerskij", galintis užbaigti "Nord Stream-2" statybą, sulėtino kelią į Kaliningrado uostą ir sustojo priešais Kuršių neriją. Tai liudija laivų stebėjimo portalo "Marine Traffic" duomenys.

  Nuo gegužės laivas buvo Vokietijos Mukrano uoste, kuris yra "Nord Stream-2" logistikos bazė. Tačiau rugsėjo 1 dieną laivas paliko uostą ir patraukė Kaliningrado link. "Akademik Čerskij" turėjo pasiekti tikslą spalio 7 dieną, tačiau tą dieną laivas sustojo prie Kaliningrado srities krantų. Šiuo metu laivo manevringumas yra ribotas.

  Anksčiau buvo pranešta, kad Kaliningrade jau yra du Rusijos tiekimo laivai: "Ivan Sidorenko" ir "Ostap Šeremeta". Jie taip pat gali dalyvauti tiesiant dujotiekį.

  Spalio pradžioje Danijos energetikos agentūra bendrovei suteikė leidimą statyti "Nord Stream-2" karalystės teritoriniuose vandenyse. Paraiškos apdorojimas užtruko Kopenhagoje daugiau nei dešimt mėnesių. Danijos pozicija buvo viena iš priežasčių, kodėl dujotiekio nepavyko pradėti eksploatuoti 2019 metų pabaigoje, kaip buvo tikėtasi iš pradžių.

  "Nord Stream-2" projektas apima dviejų vamzdynų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų per metus, tiesimą nuo Rusijos pakrantės iki Baltijos jūros ir Vokietijos.

  Jam aktyviai priešinasi JAV, kurios ketina parduoti savo suskystintas gamtines dujas Europos Sąjungoje. Vašingtonas gruodį paskelbė taikysiąs sankcijas projektui, reikalaudamas, kad įmonės, susijusios su projektu, nedelsdamos nutrauktų statybą. Šveicarijos "Allseas" beveik iš karto paskelbė apie darbo sustabdymą.

  Rusija ne kartą pareiškė, kad projektas yra tik komercinio pobūdžio ir naudingas partneriams Europoje.

  Nord Stream-2
  © Sputnik
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (472)

  Dar šia tema

  Kodėl Navalnas žaidžia "Novičiok" su vokiečiais?
  Lenkija nubaudė "Nord Stream-2" statančias bendroves
  Tegai:
  Kaliningrado sritis, laivas, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos