17:52 2020 Spalio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1704
 • RUB93.0481
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (440)

  Be kita ko, ekonomistas nemato galimybės praktiškai pasiekti "Nord Stream-2" dujotiekio projekto panaikinimo

  VILNIUS, spalio 8 — Sputnik. Teismai, įvykdę Lenkijos antimonopolinės tarnybos UOKiK, nubaudusios Rusijos "Gazprom" ir jos partnerius "Nord Stream-2" statybose, sprendimą, greičiausiai nesibaigs, kol bus paleistas dujotiekis, sakė lenkų ekonomistas ir buvęs Lenkijos informacijos ir užsienio investicijų agentūros vadovas Slavomiras Maimanas (Sławomir Majman), praneša RIA Novosti.

  Nord Stream-2
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  Spalio 7 dieną Lenkijos antimonopolinė tarnyba UOKiK skyrė "Gazprom" apie 7,6 mlrd. dolerių baudą dėl "Nord Stream-2", o projekto partneriams Europoje — iš viso 61 mln. dolerių, teigė UOKiK vadovas Tomaš Chrustny (Tomasz Chróstny). Pasak jo, tai yra "Engie Energy", "Uniper", "OMV", "Shell" ir "Wintershall". Lenkijos reguliuotojas teigė esąs pasirengęs, kad "Gazprom" apskųs sprendimą dėl baudos.

  "Tikriausiai taip ir bus. Tai labai sudėtingas procesas. Ir mes nekalbame apie penkis zlotus. Byla teismuose gali trukti metų metus", — RIA Novosti sakė Maimanas, atsakydamas į klausimą, ar jis mano, kad "Nord Stream-2" jau greit pradės veikti, o byla liks teismuose.

  Tačiau kartu jis nemato galimybės praktiškai pasiekti "Nord Stream-2" projekto panaikinimo. "Jei atitinkamos valdžios institucijos pripažįsta, kad egzistuoja monopolinė praktika, kurios įstatymai neleidžia, tada galite nurodyti likviduoti įmonę. Teoriškai tai įmanoma, tačiau praktiškai aš to neįsivaizduoju", — aiškino agentūros pašnekovas.

  "Lenkijos antimonopolinė institucija pritaikė konkretų įstatymo straipsnį. Tai reiškia, kad UOKiK nustatė bandymą sukurti monopolį susitarimuose tarp "Gazprom" ir jos partnerių Vakarų Europoje. Sprendimas yra teisėtas, bet ne verslo pobūdžio", — sakė Maimanas.

  Nepaisant to, jis mano, kad nuostolių teismuose atveju "Gazprom" ilgainiui turės sumokėti baudą, o "Gazprom" turtas Lenkijoje gali būti prievartos instrumentas. "Dalį turto Lenkijoje valdo "Gazprom". Teoriškai galima įsivaizduoti tokią situaciją, kad "Gazprom" turtas gali būti areštuotas dėl skolos", — sakė ekspertas.

  "Nord Stream-2" projektas apima dviejų vamzdynų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų per metus, tiesimą nuo Rusijos pakrantės iki Baltijos jūros ir Vokietijos.

  Jam aktyviai priešinasi JAV, kurios ketina parduoti savo suskystintas gamtines dujas Europos Sąjungoje. Vašingtonas gruodį paskelbė taikysiąs sankcijas projektui, reikalaudamas, kad įmonės, susijusios su projektu, nedelsdamos nutrauktų statybą. Šveicarijos "Allseas" beveik iš karto paskelbė apie darbo sustabdymą.

  Rusija ne kartą pareiškė, kad projektas yra tik komercinio pobūdžio ir naudingas partneriams Europoje.

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (440)

  Dar šia tema

  Kodėl Navalnas žaidžia "Novičiok" su vokiečiais?
  "Nord Stream-2" užbaigti galintis laivas priartėjo prie Kaliningrado
  Tegai:
  ekonomika, Lenkija, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos