10:32 2020 Spalio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Remiantis "Klaipėdos naftos" grafiku, laivas turėtų pristatyti 138 tūkstančius kubinių metrų dujų. Šiuo metu krovinys iškraunamas uoste

  VILNIUS, spalio 8 — Sputnik. Į Lietuvą atvyko suskystintų gamtinių dujų krovinys iš JAV. Tai liudija portalo "Marintraffic.com" duomenys.

  Tai septintasis JAV SGD krovinys per beveik šešerius Klaipėdos SGD terminalo gyvavimo metus.

  Tanklaivis "Arctic Aurora" išvyko iš Friporto (Ilinojaus valstijos) rugsėjo 25 dieną, o į Lietuvą atvyko ketvirtadienį, 14:18.

  Remiantis "Klaipėdos naftos" grafiku, laivas turėtų pristatyti 138 tūkstančius kubinių metrų dujų. Šiuo metu krovinys iškraunamas uoste.

  Lietuva SGD terminalą pastatė 2014 metais. Valdžia savo sprendimą pateisino noru atsikratyti priklausomybės nuo Rusijos dujų. Tačiau terminalas Lietuvai brangus: "Klaipėdos nafta" Norvegijai kasmet moka 60 milijonų eurų tik už nuomą — neskaičiuojant jo išlaikymo išlaidų.

  Dažniausiai Lietuva SGD gauna iš Rusijos ir Norvegijos. Rusijos degalų pristatymai tapo reguliarūs nuo praėjusio pavasario. Amerikos SGD, apie kurių įsigijimą dažnai kalba Lietuvos valdžia, egzistuojant Klaipėdos terminalui, buvo tik keletas siuntų.

  Dar šia tema

  "Klaipėdos nafta" per metus į šalies gamtinių dujų sistemą patiekė rekordinį SGD kiekį
  Antras šį mėnesį: į Lietuvą atkeliavo SGD krovinys iš Rusijos
  Ekspertas: SGD terminalas yra našta visai Lietuvos ekonomikai
  Tegai:
  JAV, Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas, SGD

  Svarbiausios temos