07:41 2020 Spalio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1819
 • RUB90.2935
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Po hidraulinių bandymų dujotiekyje buvo sumontuotas išmanus vidinis diagnostikos įrankis, kuris patikrino dujotiekio geometriją ir montavimo darbų kokybę

  VILNIUS, spalio 9 — Sputnik. Lietuvoje buvo patikrinta jungtinio dujotiekio tarp Lietuvos ir Lenkijos GIPL naujos jungties pirmosios dalies kokybė, pranešė "Amber Grid" spaudos tarnyba.

  Buvo atlikti hidrauliniai bandymai, siekiant užtikrinti, kad dujotiekis atlaikytų didžiausias projektines apkrovas. Darbinis dujotiekio slėgis siekia 54 barus.

  "Hidrauliniai bandymai patvirtino, kad įrengta GIPL dujotiekio dalis yra tinkamai sumontuota ir patikima naudoti, kai tik būsime pasirengę ją užpildyti dujomis. Ir toliau skiriame didelį dėmesį strateginės infrastruktūros įrengimo kokybei", — teigia "Amber Grid" technikos direktorius Andrius Dagys. 

  Išbandytas dujotiekio, nutiesto per Širvintų, Vilniaus ir Elektrėnų rajonus, 38 km ilgio atkarpos stiprumas. Po hidraulinių bandymų dujotiekyje buvo sumontuotas išmanus vidinis diagnostikos įrankis, kuris patikrino dujotiekio geometriją ir montavimo darbų kokybę.

  Nuo dujotiekio statybos pradžios per devynis mėnesius buvo baigta 45 procentai statybos darbų. Iki metų pabaigos planuojama atlikti 60 procentų darbų. Šiuo metu nutiesti 109 kilometrai dujotiekio iš Širvintų į Alytaus regioną. Dujotiekio ilgis Lietuvoje yra 165 kilometrai.

  Planuojama, kad GIPL dujotiekis pradės veikti 2021 metų pabaigoje. Dujotiekis turi sujungti Lietuvos, Baltijos šalių ir Suomijos dujų rinkas su Europos Sąjunga ir leisti efektyviau panaudoti Lietuvos dujų perdavimo sistemą ir Klaipėdos SGD terminalą.

  Dar šia tema

  Nutiesta pirmoji dujotiekio GIPL gija po Nemunu
  Dujotiekio GIPL projektas beveik pasiekė pusiaukelę
  Tegai:
  bandymai, Lietuva, Lenkija, dujotiekis

  Svarbiausios temos