02:49 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (482)

  Nepaisant skambių politinių pareiškimų, Vilnius negali atsisakyti ekonominių santykių su Baltarusija ir Rusija, mano ekspertas Stanislavas Mitrachovičius

  VILNIUS, spalio 9 — Sputnik. Jei tranzitas bus perorientuotas į Rusijos uostus, Lietuva tikrai patirs nuostolių, interviu Sputnik Lietuva sakė Finansų universiteto prie Rusijos Federacijos vyriausybės ir Rusijos nacionalinio energetinio saugumo fondo ekspertas Stanislavas Mitrachovičius.

  "Jei baltarusiškos prekės, tarkime, išnyks, išnyks kelios dešimtys procentų Lietuvos geležinkelio krovinių. Žinoma, tai turės kompensuoti aukštesnės gabenimo kainos kitiems gamintojams, o tai reikš tų pačių gamintojų, įskaitant ir Lietuvos, konkurencingumo kritimą. Tai paveiks ir mokesčius, kurie yra surenkami Lietuvoje. Tą patį galima pasakyti ir apie jūrų uostus", — sakė jis.

  Mitrachovičius pabrėžė, kad visa tai — Lietuvos užsienio politikos rezultatas. Ekspertas pažymėjo, kad Vilnius ir toliau prekiauja su Rusija, įskaitant SGD ir elektros pirkimą, nepaisant visų politinių pareiškimų.

  "Daug šaukimo, bet Lietuva nesiryžta visiškai nutraukti prekybą su Rusija, vėlgi, labai daug šaukimo dėl Baltarusijos, kokia ji bloga, o tada, kai viskas prieina prie praktikos, kad neliktų visiškai be kelnių, Lietuva sako: na, tęskime derybas su Baltarusija. Ir de facto prekyba su Rusija tęsiasi ir, atsižvelgiant į Lietuvos ekonomiką, ji [prekyba] nėra tokia maža", — apibendrino jis.

  Po griežtų Lietuvos pareiškimų ir veiksmų dėl Baltarusijos padėties po prezidento rinkimų iškeltas klausimas dėl krovinių perorientavimo iš Baltijos šalių į Rusijos uostus.

  Anksčiau "Klaipėdos nafta" įvertino naftos terminalų darbą Klaipėdos uoste. Bendrovės atstovai tikėjosi, kad klientai Baltarusijoje įvykdys sutartinius įsipareigojimus dėl naftos produktų perkrovimo, o politiniai įvykiai neturės įtakos dialogui dėl tolesnio bendradarbiavimo.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (482)

  Dar šia tema

  Skvernelis Baltarusijos planus perorientuoti krovinius į RF uostus pavadino krachu
  Rusijos ambasadorius Lietuvoje atsakė į Skvernelio susirūpinimą dėl uostų
  Lukašenka grasina "perimti" krovinių srautus iš Lietuvos ir Latvijos
  Tegai:
  uostas, Rusija, Baltarusija, Lietuva

  Svarbiausios temos