04:06 2020 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1852
 • RUB91.4095
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Nuo rudens pradžios mokėjimų kortelėmis apimtys krito tik su turizmu susijusiuose sektoriuose, tuo tarpu kituose sektoriuose mokėjimų apyvartos gerokai lenkia praėjusių metų apimtis

  VILNIUS, spalio 10 — Sputnik. Pastarosiomis savaitėmis pradėjus itin sparčiai augti COVID-19 užsikrėtusiųjų skaičiui šalyje, gyventojų išlaidų įpročiai kol kas keičiasi minimaliai, rodo "Swedbank" duomenys.

  "Nuo pat karantino pabaigos buvo stebimas itin spartus atsigavimas beveik visuose sektoriuose ir blogąja prasme išsiskyrė tik apgyvendinimo veiklos sektorius bei oro uostai. Šie du sektoriai vis dar lieka ypač didelių praradimų zonoje", — skelbiama pranešime. 

  Tuo tarpu kiti sektoriai nerimo vis dar nejaučia. Pavyzdžiui, "Swedbank" duomenys rodo, kad šių metų rugsėjo pabaigoje mokėjimų kortelėmis apimtys vis dar gerokai lenkė praėjusių metų apimtis šiose veiklos srityse: namų apyvokos (+33 proc.), sveikatos ir grožio (+27 proc.), kavinių ir restoranų (+34 proc.). 

  Kiemas Vilniuje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский

  Didžiausias tokių mokėjimų augimas fiksuotas išlaidų maistui ir būtiniausioms prekėms prekybos centruose srityje — čia augimas siekė daugiau nei 40 proc. 

  Apskritai, bendra atsiskaitymų kortelėmis suma rugsėjo mėnesį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, paaugo daugiau nei penktadaliu. Tikėtina, kad nemaža šio augimo dalis yra susijusi su pasikeitusiais gyventojų įpročiais atsiskaitymams nebenaudoti grynųjų pinigų.  

  Auga gyventojų lūkesčiai

  Tai, kad kol kas šalies gyventojai nejaučia baimės dėl koronoviruso, įrodo ne tik mokėjimo kortelių duomenys, bet ir teigiami gyventojų lūkesčiai. 

  Pavyzdžiui, rugsėjo mėnesį namų ūkio finansinės padėties pasikeitimus per pastaruosius 12 mėnesių gyventojai vertino geriau nei rugpjūtį. Apskritai, vartotojų pasitikėjimo rodiklis, palyginti su rugpjūčiu, padidėjo 2 procentiniais punktais. 

  Iki šiol Lietuvos ekonomikos atsigavimui įtakos turėjo ne tik teigiami gyventojų lūkesčiai ir entuziastingas jų vartojimas, bet ir augę atlyginimai bei didėjantis užimtumas. Gyventojus išlaidauti skatino ir dosnios valdžios socialinės išmokos.

  Visgi artėjant šaltajam metų sezonui bei sparčiai augant užsikrėtusiųjų skaičiui, atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis augimas, tikėtina, pamažu išsikvėps Lietuvoje. 

  Dar šia tema

  COVID-19 susirgęs Trampas išrašytas iš ligoninės
  SAM pranešė apie sudėtingą situaciją su COVID-19 Raseiniuose
  Estija paaiškino COVID-19 atvejų augimą rusakalbių gyvenamosiose vietose
  Tegai:
  ruduo, COVID-19

  Svarbiausios temos