11:47 2020 Gruodžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (279)

  Anot Žygimanto Maurico, ekonomikos požiūriu, stipri koalicija būtų geresnis variantas, tačiau galimas mokesčių didinimas gali pabloginti gyventojų ir verslo lūkesčius bei sukelti didesnio masto krizę

  VILNIUS, spalio 12 — Sputnik. "Luminor Lietuva" vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas pasidalijo mintimis apie vakarykščius Seimo rinkimus, kuriose konservatoriai ir "valstiečiai" surinko daugiausia balsų.

  "Neperšokęs griovio — nesakyk "op", bet tikėtina, kad po šių Seimo rinkimų turėsime dešiniųjų vyriausybę. Dešiniosios partijos (TS-LKD, LP ir LRLS) iškovojo net 37 mandatus daugiamandatėje apygardoje ir dar 20 vienmandatėje. Daug kur, pavizdžiui,  Vilniuje antrame rinkimų ture kovos TS-LKD ir LP kandidatai, tad bet kuriuo atveju pergalė bus dešiniųjų. Tad iki daugumos Seime (t.y. 71 mandato) dešiniesiems trūksta vos 14 mandatų", — rašo ekonomistas savo Facebook paskyroje.

  Jis pripažino, kad visko dar gali būti, tačiau šį kartą dešiniųjų pergalės tikimybė yra nepalyginamai didesnė.

  Kalbėdamas apie galimybes ir iššūkius Lietuvos ekonomikai, Mauricas pažymėjo, kad dešiniųjų koalicija būtų geriau nei "vaivorykštės" (ir "rykštės"), nes būtų lengviau surasti kompromisą dėl esminių Lietuvos ekonominės politikos prioritetų.

  "Lietuva, mažai nukentėjusi nuo COVID-19 krizės, bet gausianti itin daug ES paramos, turi unikalią galimybę pasiekti esminį ekonomikos proveržį per artimiausią penkerių metų laikotarpį jei pavyks skaidriai, efektyviai ir toliaregiškai investuoti ES lėšas. Stipri koalicija (su stipria opozicija, prižiūrinčia kad pinigai nebūtų "įsisavinami") būtų geresnis variantas, nei "vaivorykštinė" koalicija", — rašo ekonomistas.

  Tuo tarpu baimės dėl galimo diržų veržimosi ir mokesčių didinimo gali pabloginti gyventojų ir verslo lūkesčius bei sukelti didesnio masto krizę, mano Mauricas.

  Be to, ilgesnės trukmės iššūkis bus sutarimas dėl ilgalaikės mokesčių politikos ir viešojo sektoriaus finansavimo apimties. "Lietuva išties nemažai lėšų skiria tam tikroms viešojo sektoriaus sritims (pvz. švietimui), tačiau dėl sistemos neefektyvumo, rezultatai netenkina. Tad bet kuriuo atveju teks imtis šių sektorių reformų", — teigia Mauricas.

  Antrasis rinkimų turas vyks spalio 25 dieną.

  Temos:
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (279)

  Dar šia tema

  Paskelbti preliminarūs Seimo rinkimų pirmojo turo rezultatai
  LLRA-KŠS kandidatė pareiškė apie "beprecedentį persekiojimą" rinkimų metu
  Karbauskis apibendrino pirmojo turo rezultatus: į rinkimus ėjome kaip į tam tikrą egzaminą
  Tegai:
  rinkimai, Seimo rinkimai, ekonomika, Žygimantas Mauricas

  Svarbiausios temos