03:26 2020 Spalio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1819
 • RUB90.2935
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  JAV prezidento rinkimai — 2020 (27)

  Konfrontacija su Kinija platesnė nei Donaldo Trampo požiūris į Kinijos ekonomiką, mano ekspertas Valerijus Vaisbergas

  VILNIUS, spalio 12 — Sputnik. Negalima nutiesti paralelės tarp JAV rinkimų ir situacijos gamtinių dujų rinkoje, interviu Sputnik Lietuva pasakė "Regiono" investicijų bendrovės Analitikos skyriaus direktorius Valerijus Vaisbergas.

  Lietuvos energetikos įmonės IGNITIS logotipas, archyvinė nuotrauka
 
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Lietuvos energetikos operatorius "Ignitis" pristatė gamtinių dujų rinkos apžvalgą. Rugsėjį situacija pagerėjo, tačiau dėl sergamumo COVID-19 didėjimo visame pasaulyje, viruso įtakos darbo rinkai ir artėjančių prezidento rinkimų JAV rinkoje buvo juntamas neapibrėžtumas.

  Pažymima, kad JAV prezidento rinkimų rezultatas nulems, kiek lengvai bus išduodami leidimai plėtoti naujus SGD projektus, kaip klostysis Vašingtono santykiai su Kinija ir kokį vaidmenį atliks aplinka.

  Ekspertas Valerijus Vaisbergas pažymėjo, jog nepaisant to, kad JAV prezidentas Donaldas Trampas ir kandidatas į JAV prezidentus Džo Baidenas turi skirtingą požiūrį į ekologiją, Paryžiaus susitarimą dėl klimato kaitos ir apskritai į angliavandenilių ekonomiką, tačiau vis dėlto gamtinės dujos paprastai laikomos švaresniu kuru nei nafta.

  "Iš esmės pagal Baideno atėjimo ir europietiško perėjimo prie žaliosios ekonomikos scenarijų, dujų balansas turėtų būti aukštame lygyje. Kitas dalykas, kad Trampas yra vienas akivaizdžiausių antagonistų Kinijos atžvilgiu. Pirmasis prekybos susitarimo etapas numato, kad Kinija turi nusipirkti daugiau Amerikos SGD. Kol kas dėl pandemijos šios sutartys nevykdomos", — pasakė ekspertas.

  Kita vertus, Vaisbergas pridūrė, kad galimas Baideno atėjimas į valdžią yra galimas žingsnis santykių su Kinija gerinimo link, tačiau labiau tikėtina, kad niekas nepasikeis.

  "Nesu įsitikinęs, kad JAV rinkimai — lemtingas sprendimas SGD atžvilgiu", — užbaigė ekspertas.

  Temos:
  JAV prezidento rinkimai — 2020 (27)
  Tegai:
  Donaldas Trampas, Kinija, prezidento rinkimai, SGD, JAV

  Svarbiausios temos