11:52 2020 Spalio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1821
 • RUB90.8256
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Projektui planuojama skirti keturis milijonus eurų. Tikimasi, kad tai paskatins regiono ekonomiką ir reikšmingai prisidės kuriant naudą vietos gyventojams

  VILNIUS, spalio 15 — Sputnik. Visagine bus įrengta saulės jėgainė. Atitinkama sutartis buvo pasirašyta tarp savivaldybės ir Lietuvos energetikos ministerijos.

  Šiuo projektu siekiama sušvelninti neigiamus socialinius ir ekonominius Ignalinos atominės elektrinės eksploatavimo nutraukimo padarinius.

  "Šis projektas ne tik paskatins ekonomiką regione, tačiau tai taip pat labai svarbus indėlis kuriant naudą regiono žmonėms. Jau įrodyta, kad atsinaujinanti energetika — yra ateities energetika, tad Visagino, Ignalinos ir Zarasų gyventojai turės dar daugiau galimybių tapti gaminančiais vartotojais ir naudoti žalią energiją. Lietuva pasaulyje ir Europoje išsiskiria unikaliais saulės energetikos projektais, šis projektas šį unikalumą dar kartą patvirtina", — sakė Lietuvos energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

  Projektui numatyta skirti keturis milijonus eurų. Tikimasi, kad Visagino, Ignalinos ir Zarasų gyventojai, taip pat savivaldybių biudžetinės įstaigos lengvatinėmis sąlygomis galės įsigyti ar išsinuomoti saulės jėgainės galios atitinkamą dalį.

  Jį planuojama įgyvendinti dviem etapais. Pirmuoju etapu planuojama užtikrinti ne mažiau nei 4,68 GWh elektros energijos gamybą per metus, antruoju etapu bus įrengiami papildomi saulės jėgainės pajėgumai, užtikrinant, kad iš viso jėgainė galėtų pagaminti ne mažiau nei 11,7 GWh elektros energijos per metus. Numatoma, kad pirmasis etapas bus baigtas kitų metų pabaigoje.

  Dar šia tema

  Saulės elektrinių bumas: su kokiais iššūkiais susiduria vartotojai
  Gyventojams ir verslui pateikiami nauji kvietimai saulės elektrinėms įsigyti
  Paaiškėjo, kuriuo metų laiku geriausia įsirengti saulės baterijas
  Tegai:
  saulės jėgainė, Lietuva, Ignalinos atominė elektrinė (IAE)

  Svarbiausios temos