16:26 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (425)

  Pažymima, jog statybos ir montavimo darbai antrajame atominės elektrinės energijos bloke atlikti 75 %

  VILNIUS, spalio 16 — Sputnik. Pirmasis Baltarusijos atominės elektrinės (BelAE) energijos blokas yra paruoštas 98 proc., jau lapkričio pradžioje prasidės energetinis paleidimas, pareiškė Baltarusijos energetikos ministras Viktoras Karankevičius, praneša agentūra "BelTa".

  "Jau buvo atliktas šviežio branduolinio kuro pakrovimas į reaktoriaus aktyviąją zoną, atlikti hidrauliniai bandymai. Dabar fizinio paleidimo etapas yra paskutinėje stadijoje, kai reaktoriaus įrenginys įjungtas minimaliu kontroliuojamu galingumo lygiu", — pasakė Karankevičius, kalbėdamas elektromobilumo plėtros forume "E-Mobility 2020".

  Pasak jo, lapkritį prasidės pirmojo bloko energetinis paleidimas, tai yra, pirmųjų kilovatvalandžių gamyba su jų pristatymu į šalies energetinę sistemą.

  "Energijos bloką planuojama pradėti eksploatuoti 2021 metų pirmąjį ketvirtį", — pasakė ministras.

  Antrajame BelAE energijos bloke statybos ir montavimo darbai užbaigti 75 proc., atliekami individualūs pagrindinių technologinių įrenginių bandymai.

  "Bloką planuojama pradėti eksploatuoti 2022 metais", — informavo Baltarusijos energetikos ministerijos vadovas.

  Baltarusijos AE statyba

  Baltarusijos AE — didžiausias Rusijos ir Baltarusijos ekonominis projektas; jos statybos generalinis rangovas yra "Atomstroiexport" ("Rosatom" dalis). AE turi du VVER-1200 reaktorius, kurių bendra instaliuota elektrinė galia yra 2400 MW. Pirmajai Baltarusijos atominei elektrinei buvo pasirinktas pažangus 3+ kartos Rusijos projektas, kuris visiškai atitinka tarptautinius standartus ir TATENA saugos rekomendacijas. 2-ojo bloko eksploatavimo pradžia numatyta 2022 metais.

  Lietuva nuo pat BelAE statybos pradžios priešinosi projektui.

  Anot valdžios, pasirinkta vieta, esanti vos už 50 kilometrų nuo Vilniaus, yra "nesaugi" ir kelia "grėsmę respublikos nacionaliniam saugumui".

  Tačiau, kita vertus, branduolinis objektas perėjo visus būtinus ir net papildomus TATENA ir kitų specializuotų institucijų patikrinimus. Daugelis ekspertų patvirtino jėgainės saugumą.

  Kaip interviu Sputnik Lietuva pažymėjo Rusijos energetinio saugumo tyrimų centro direktorius Antonas Chlopkovas, Vilniui padėtis su BelAE yra tik būdas daryti politinį spaudimą Baltarusijai. Tai neturi nieko bendro su realiu Lietuvos susirūpinimu dėl statomos atominės elektrinės eksploatavimo.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (425)

  Dar šia tema

  Vaičiūnas paprašė EK padėti atidėti BelAE paleidimą
  Baltarusija įsitikinusi, kad Lietuva persvarstys sprendimą dėl BelAE
  Pranešama, kad Lietuvoje radiacijos padidėjimo dėl BelAE nenustatyta
  Pirmajame BelAE maitinimo bloke sėkmingai pradėta grandininė reakcija
  Tegai:
  Astravo atominė elektrinė (AE), Baltarusija

  Svarbiausios temos