22:01 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Kelerių metų perspektyvoje gali nebūti jokių pasiūlymų gavybai dėl sumažėjusios investicijų apimties, mano ekspertas Valerijus Vaisbergas

  VILNIUS, spalio 16 — Sputnik. Artimiausius šešis mėnesius, o gal ir daugiau, naftos kainos išliks dabartinių verčių ribose, interviu Sputnik radijui pasakė "Regiono" investicijų bendrovės Analitikos skyriaus direktorius Valerijus Vaisbergas.

  "Situacija, kuri dabar stebima su koronavirusui ir, atitinkamai, su sergamumo padidėjimu bei naujais vartotojų paklausos apribojimais, net ne dėl galbūt privalomo karantino, o dėl to, kad žmonės tampa atsargesni, mažiau juda, mažiau keliauja, žinoma, sako apie tai, kad bent jau ateinančius šešis mėnesius, galbūt daugiau, naftos kainos išliks arti dabartinio lygio", — pasakė ekspertas.

  Pasak Vaisbergo, per ateinančius trejus ar penkerius metus naftos kainos gali pakilti virš 40 dolerių už barelį.

  "Bet jei kalbėtume apie lygius, kurie yra įmanomi po trejų–penkerių metų, aš vis tiek manau, kad itin žemos kainos gali lemti tai, kad atsargos žymiai sumažės, o adekvačios pasiūlos gavybai gali nebūti dėl to, kad investicijų apimtis žymiai sumažėjo. Todėl trejų–penkerių metų horizonte manau, kad kainos gali būti aukštesnės, ir vis dėlto mano scenarijuje 40 dolerių už barelį yra per daug pesimistiniai", — pareiškė ekspertas.

  Anksčiau Rusijos audito rūmų vadovas Aleksejus Kudrinas pareiškė, jog artimiausiu metu naftos kaina grįš iki 40 dolerių už barelį ir laikysis šiame lygyje gana ilgai, tačiau praėjus dešimčiai metų naftos rinkos laukia naujas ilgalaikio nuosmukio laikotarpis.

  Pasak jo, užsienyje per dešimt metų kaina, mažesnė nei 40 ar net 30 dolerių, gali tapti natūralia dėl struktūrinių energijos vartojimo pokyčių, dėl kitų alternatyvių energijos šaltinių atsiradimo ir įvairiose šalyse priimamų energijos vartojimo įvairinimo programų.

  Dar šia tema

  Trampas paaiškino, kodėl JAV tenka pirkti naftą iš Rusijos
  Rusija ruošiasi išgauti naftą be priežiūros personalo
  Pranešama, kiek tonų naftos produktų Baltarusija galės tiekti per Rusijos uostus
  "Klaipėdos naftos" pajamos mažėjo 24 %
  Rusijos geležinkeliai pasirengę pervežti naftos produktus iš Baltarusijos į Rusijos uostus
  Tegai:
  koronavirusas, kainos, nafta

  Svarbiausios temos