20:09 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1968
 • RUB90.7837
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (470)

  Kaip pabrėžė Masas, Vašingtonas naudojasi "savo teise į nepriklausomą energetikos politiką", ir Berlynas elgiasi panašiai

  VILNIUS, spalio 17 — Sputnik. Vokietijos užsienio reikalų ministras Heikas Masas pareiškė, kad dujotiekio "Nord Stream-2" projektas bus baigtas, tik klausimas, kada tai tiksliai įvyks.

  "Aš einu iš to, kad "Nord Stream-2" bus baigtas. Klausimas yra kada. Mes priimame sprendimus dėl savo energetikos politikos ir energijos tiekimo čia, Europoje", — interviu "Redaktionsnetzwerk Deutschland" žiniasklaidos grupei cituoja Vokietijos užsienio reikalų ministro pareiškimą RIA Novosti.

  Jungtinės Valstijos "naudojasi savo teise į nepriklausomą energetikos politiką", sakė Masas, ir Vokietija elgiasi taip pat.

  Dujotiekio Nord Stream-2 statyba, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Илья Питалев

  "Nord Stream-2" projektu numatoma nutiesti dvi dujotiekio linijas, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos. Jį įgyvendina "Nord Stream 2 AG" su vieninteliu akcininku — "Gazprom". Europos partneriai — "Royal Dutch Shell", "OMV", "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" — iš viso finansuoja 50 proc. projekto, t. y. iki 950 milijonų eurų.

  JAV aktyviai priešinasi projektui ir reklamuoja suskystintas gamtines dujas ES. 2019 metų gruodžio mėnesį Jungtinės Valstijos įvedė sankcijas "Nord Stream-2", reikalaudamos bendrovių nedelsiant nutraukti dujotiekio klojimą. Tada Šveicarijos "Allseas" beveik iškart paskelbė apie savo darbų projekte sustabdymą. Dabar JAV aptaria kitą sankcijų išplėtimą šiam projektui.

  Nord Stream-2
  © Sputnik
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (470)

  Dar šia tema

  Novakas: "Nord Stream-2" neturi įtakos dujų tiekimui per Ukrainą
  "Ne vien Navalnas svarbus". Kaip pasikeis Rusijos ir Vakarų santykiai
  Europa brangiai sumokės už naujas sankcijas Rusijai
  Tegai:
  Vokietija, Nord Stream-2 statyba, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos