02:57 2020 Spalio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1819
 • RUB90.2935
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Agentūros ACEA pateiktais duomenimis, vidutinis lengvųjų automobilių amžius Lietuvoje yra maždaug 17 metų

  VILNIUS, spalio 18 — Sputnik. Seniausius Europos Sąjungos automobilius galima rasti Lietuvos keliuose, rašoma Lenkijos interneto portale Interia.pl.

  Vidutinis lengvųjų automobilių amžius Baltijos respublikoje, Europos automobilių gamintojų asociacijos (ACEA) duomenimis, yra 16,9 metų. Estijoje šis skaičius yra 16,7 metų, Rumunijoje — 16,3, Graikijoje — 15,7. ES vidurkis yra 10,8 metų.

  Vilnius
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Lenkijoje vidutinis lengvųjų automobilių amžius yra 14,6 metų, o Rusijoje — 13,6 metų.

  "Volgos federalinės apygardos gyventojai gali pasigirti naujausiais automobiliais, kuriuose lengviesiems automobiliams vidutiniškai yra 12 metų", — pažymi portalas.

  Pasak laikraščio, dominuojančią padėtį Rusijos rinkoje vis dar užima "AvtoVAZ".

  "Galime drąsiai teigti, kad nors rusai vairuoja naujesnius automobilius nei lenkai ar čekai (Čekijoje vidutinis lengvojo automobilio amžius yra 14,8 metų), jie dažniausiai naudoja "geležinius arklius", kurių dizainas buvo sukurtas 1970-aisiais ir 1980-aisiais. Ne mažiau Rusijos rinka vystosi dinamiškai, o patys rusai tampa vis reiklesni pirkėjai", — sakoma lenkiško leidinio straipsnyje.

  Pastaraisiais metais daugiau nei 50 procentų naujų automobilių, pirmą kartą įregistruotų Rusijos Federacijoje, turi automatinę pavarų dėžę.

  Dar šia tema

  Baltijos šalys tapo ES lyderėmis pagal rusų kalbos studijas
  Lietuvoje metinis pramonės nuosmukis yra didžiausias tarp Baltijos šalių
  Tegai:
  Lietuva, Lenkija, Rusija, automobiliai

  Svarbiausios temos