18:51 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2159
 • RUB90.0679
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Finansų ministras Vilius Šapoka sakė, kad Baltijos šaliai atsiranda naujos galimybės finansuoti infrastruktūros projektus

  VILNIUS, spalio 20 — Sputnik. Lietuva nusprendė prisijungti prie "Trijų jūrų iniciatyvos" investicinio fondo, praneša Finansų ministerijos spaudos tarnyba.

  Vilnius prioritetiniams projektams įgyvendinti turėtų skirti 20 milijonų eurų.

  Finansų ministras Vilius Šapoka sakė, kad Baltijos šaliai atsiranda naujos galimybės finansuoti infrastruktūros projektus ir kartu sukuria praktines galimybes sustiprinti Europos ekonominį ryšį.

  Jis pabrėžė, jog šis fondas, bendradarbiaudamas su privačiais investuotojais, reikšmingai prisidės prie tvarios ekonominės plėtros trijų jūrų regione, įgyvendindamas infrastruktūros projektus energetikos, transporto ir skaitmeninimo srityse.

  Pagal šią iniciatyvą yra parengtas 48 projektų sąrašas, į kurį įtraukti ir šeši (elektros tinklų sinchronizacijos, GIPL, SGD terminalo įsigijimo, "Rail Baltica", "Via Baltica", "Vikingo") strategiškai svarbūs Lietuvai ir regionui projektai, kuriems įgyvendinti reikalinga politinė ir finansinė parama.

  "Trijų jūrų iniciatyva" vienija Lenkiją, Čekiją, Slovakiją, Vengriją, Lietuvą, Latviją, Estiją, Kroatiją, Austriją, Slovėniją, Bulgariją ir Rumuniją. Iniciatyvos tikslas — plėtoti bendradarbiavimą pirmiausia kuriant energetikos, transporto ir skaitmeninio sektoriaus infrastruktūras, taip prisidedant prie ES ekonomikos augimo, sanglaudos ir saugumo.

  Dar šia tema

  Elektros energijos sąnaudos Lietuvoje buvo didžiausios Baltijos šalyse
  "Amber Grid" pristatytų dujų ES apimtis augo beveik penktadaliu
  TVF: Lietuvos ekonomika šiemet susitrauks mažiausiai ES
  Tegai:
  Vilius Šapoka, Finansų ministerija, Lietuva

  Svarbiausios temos