18:21 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1890
 • RUB90.0123
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Per beveik šešerius terminalo gyvavimo metus į Klaipėdą atkeliavo ne tiek daug amerikiečių suskystintų gamtinių dujų, nors jis buvo pastatytas būtent kroviniams iš šios valstybės

  VILNIUS, spalio 21 — Sputnik. Į Klaipėdos uostą per šį mėnesį atplaukė antrasis suskystintų gamtinių dujų krovinys iš JAV, rodo portalo "Marinetraffic.com" duomenys.

  Kaip nurodoma portale, tanklaivis "Arctic Princess" iš uosto į Klaipėdą atvyko trečiadienį, 06:24, ir šiuo metu yra iškraunamas.

  "Klaipėdos naftos" duomenimis, laivas pristatė apie 138 tūkstančius kubinių metrų SGD. Šis krovinys iš JAV yra aštuntasis per beveik šešerių metų Klaipėdos terminalo istoriją.

  Anksčiau bendrovė "Ignitis" nurodė, kad Amerikos SGD ateičiai turės įtakos JAV prezidento rinkimai. Rezultatas nulems, kaip lengva bus patvirtinti naujus SGD projektus, kaip klostysis Vašingtono santykiai su Kinija ir kokį vaidmenį atliks aplinka.

  Interviu Sputnik Lietuva "Regiono" investicijų bendrovės Analitikos skyriaus direktorius Valerijus Vaisbergas tokią paralelę atmetė. Jis pridūrė, kad dabartinio JAV prezidento Donaldo Trampo išėjimas gali lemti tik tam tikrą santykių su Kinija atšilimą, o visa kita išliks, kaip buvo.

  Lietuva SGD terminalą pastatė 2014 metais. Valdžia savo sprendimą pateisino noru atsikratyti priklausomybės nuo Rusijos dujų. Tačiau terminalas Lietuvai brangus: "Klaipėdos nafta" Norvegijai kasmet moka 60 milijonų eurų vien už nuomą — neskaičiuojant jo išlaikymo išlaidų.

  Dažniausiai Lietuva SGD gauna iš Rusijos ir Norvegijos. Rusijos degalų pristatymai tapo reguliarūs nuo praėjusio pavasario. Amerikos SGD, apie kurių įsigijimą dažnai kalba Lietuvos valdžia, egzistuojant Klaipėdos terminalui, buvo tik keletas siuntų.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuvai reikalinga prekyba su Minsku, kad "neliktų be kelnių"
  "Amber Grid" pristatytų dujų ES apimtis augo beveik penktadaliu
  Lietuva prisijungė prie "Trijų jūrų iniciatyvos" investicinio fondo
  Tegai:
  Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas, SGD, JAV, Lietuva

  Svarbiausios temos