16:52 2020 Lapkričio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1890
 • RUB90.0123
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pabrėžiama, kad nors ekonomikos perspektyva gerėja, ekonomikos atsigavimas vis dar nėra užtikrintas ir tolygus

  VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Ketvirtadienį vakare Lietuvos finansų ministras Vilius Šapoka nuotoliniu būdu susitiko su Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vykdomąja direktore Kristalina Georgieva ir kitais regiono finansų ministrais bei centrinių bankų valdytojais, rašo ministerijos spaudos tarnyba.

  Nuotolinio susitikimo metu buvo aptartas šalių atsakas į koronaviruso pandemiją, pristatyta spalio 21 dieną publikuota TVF Europos ekonominė apžvalga bei diskutuota apie priemones, kuriomis būtų galima sumažinti ekonomikos nuosmukį bei sustiprinti atsparumą ateityje.

  Tarptautinis valiutos fondas prognozuoja, kad 2020 metais Lietuvos ekonomika susitrauks 1,8 proc., o 2021 metais prognozuojamas 4,1 proc. augimas.

  TVF spalio mėnesio Europos regiono ekonominėje apžvalgoje teigiama, kad Europos ekonomika šiemet susitrauks 7 proc., o 2021 metais numatomas 4,7 proc. augimas.

  Taip pat pabrėžiama, kad nors ekonomikos perspektyva gerėja, ekonomikos atsigavimas vis dar nėra užtikrintas ir tolygus. TVF skatina šalis taikyti priemones, kurios padėtų atkurti pasitikėjimą, remtų užimtumą ir skatintų augimą.

  Dar šia tema

  "Lietuvos geležinkeliai" šiemet gavo 11 % mažiau pajamų
  Energetikos įmonės įsipareigojo pradėti taupyti energiją
  Klaipėdos uoste sumažėjo krovinių apyvarta
  Tegai:
  Europa, Lietuva, ekonomika, Finansų ministerija, Tarptautinis valiutos fondas (TVF)

  Svarbiausios temos