17:24 2020 Lapkričio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pažymima, kad gyvenamųjų namų segmente trečiąjį šių metų ketvirtį ryškesnis buvo senesnės statybos namų kainų augimas

  VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Trečiąjį šių metų ketvirtį rinka vėl sugrįžo į augimo vėžes, todėl bendra butams ir gyvenamiesiems namams įsigyti išleista suma buvo didesnė nei 2019 metais, o vidutinės būsto kainos nuosekliai augo, apie tai pranešama Registrų centro NT sandorių duomenų bazėje sukaupti duomenys.

  "Trečiojo šių metų ketvirčio, apimančio liepos-rugsėjo mėnesius, rodikliai buvo panašūs į praėjusių metų rodiklius. Iš viso būstui — butams ir gyvenamiesiems namams — visoje šalyje per pastarąjį ketvirtį išleista maždaug 590 mln. eurų. Tai yra 6 proc. daugiau nei praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu ir net 40 proc. daugiau nei antrąjį šių metų ketvirtį, kuriam įtakos turėjo neapibrėžtumas dėl COVID-19 pandemijos ir įvestas karantinas", — teigė Registrų centro Duomenų sprendimų ir analizės departamento vadovo pareigas laikinai einantis Paulius Rudzkis.

  Jo teigimu, didžiausia dalis išleistos sumos tenka senesnės statybos butams. Trečiąjį šių metų ketvirtį Vilniuje už senesnės statybos butus vidutiniškai mokėta po 1 548,5 euro už kv. metrą, arba 3 proc. daugiau nei praėjusių metų liepos–rugsėjo mėnesiais ir 2 proc. daugiau nei antrąjį šių metų ketvirtį (balandžio–birželio mėnesiais).

  Pabrėžiama, kad vidutinė naujos statybos buto kvadratinio metro kaina sostinėje šių metų antrąjį ketvirtį siekė 1 884 eurus už kv. metrą ir buvo 27 proc. didesnė nei analogišku laikotarpiu 2019 metais, kituose Lietuvos didmiesčiuose — ūgtelėjo 19 proc. iki 1 318 eurų už kv. metrą.

  "Toks palyginti spartus vidutinių naujos statybos butų kainų augimas iš dalies gali būti paaiškinamas žema lyginamąja baze, kadangi praėjusių metų trečiąjį ketvirtį fiksuotos palyginti mažos vidutinės butų kainos", — sakė Rudzkis.

  Pažymima, kad gyvenamųjų namų segmente trečiąjį šių metų ketvirtį ryškesnis buvo senesnės statybos namų kainų augimas.

  Tuo tarpu per šių metų liepos–rugsėjo mėnesius už naujos statybos ir dažniausiai neįrengtus namus Vilniuje vidutiniškai mokėta po 1 145 eurus už kv. metrą, 12 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį 2019 metais ir 8 proc. daugiau nei šių metų balandį–birželį. 

  Dar šia tema

  Lietuva pateko į šalių su didžiausia skurdo rizika ES sąrašą
  Vilniaus savivaldybė pažadėjo padėti sostinės medikams
  Tegai:
  Lietuva, nekilnojamas turtas, ekonomika

  Svarbiausios temos