00:42 2020 Gruodžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (706)

  Mauricas pridūrė, jog dėl įvestų apribojimų kelionėms į užsienį bei laisvalaikio paslaugoms žmonės sutaupo nemažai pinigų

  VILNIUS, spalio 25 — Sputnik. Ekonominės krizės dažniausiai lemia ir būsto rinkos nuosmukį, bet COVID-19 krizės metu viskas yra kitaip, rašo "Luminor Lietuva" vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas savo Facebook paskyroje.

  Pasak ekonomisto, ši krizė skiriasi nuo kitų, nes gyventojai daugiau laiko praleidžia namuose, todėl didesnį dėmesį atkreipia į savo esamo būsto trūkumus, o pamačius trūkumus dažnai ateina noras įsigyti naują būstą.

  Taip pat jis pabrėžia, kad daugiau gyventojų dirba iš namų, tad kyla nors turėti atskirą darbo erdvę ir pradedama ieškoti erdvesnių butų ar namų.

  Be to, Mauricas pridūrė, jog dėl įvestų apribojimų kelionėms į užsienį bei laisvalaikio paslaugoms žmonės sutaupo nemažai pinigų (Lietuvoje namų ūkių indėlių suma per koronaviruso krizę išaugo 15 proc.).

  "Dalis gyventojų baiminasi, kad dėl beprecedenčio pinigų įliejimo į ekonomiką, jų santaupos ateityje nuvertės, tad investuoja dalį savo lėšų į būstą", — rašo ekonomistas.

  Kartu Mauricas paminėjo, kad itin žemos palūkanų normos skatina investicijas į būstą, nes kitos alternatyvos arba yra fiksuoto "nuostolingumo", arba labai rizikingos.

  Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų Šiaurės/Vakarų Europos šalių bei JAV, yra pastebimos panašios tendencijos. Dėl šių tendencijų daug naudos gauna ir Lietuvos pramonė.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (706)

  Dar šia tema

  Trečiąjį šių metų ketvirtį augo išlaidos būstui įsigyti
  Lietuviai įvertino savo galimybes susirasti naują darbą per pandemiją
  Atsisakiusi karantino Švedija susidūrė su nauja problema
  Tegai:
  ekonomika, koronavirusas

  Svarbiausios temos