12:27 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuva galės į Pietų Korėją eksportuoti paukštieną ir jos produktus, o į Moldovą — koldūnus, blynelius ir pyragėlius

  VILNIUS, spalio 28 — Sputnik. Lietuvos maisto gamintojams gaus dar daugiau galimybių įsitvirtinti Pietų Korėjos ir Moldovos rinkose, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

  Praėjusią savaitę VMVT sėkmingai baigė dviejų Lietuvos maisto gamintojams svarbių eksporto veterinarijos sertifikatų derinimo procedūras su atsakingomis institucijomis Pietų Korėjoje ir Moldovoje. Pasiekti susitarimai leis į Pietų Korėją eksportuoti paukštieną ir jos produktus, o į Moldovą — įvairius sudėtinius maisto produktus, pavyzdžiui koldūnus, blynelius, pyragėlius ir pan.

  VMVT duomenimis, į Moldovą Lietuvos gamintojai jau šiuo metu aktyviai eksportuoja pieno ar žuvininkystės produktus. Per devynis šių metų mėnesius į Moldovą iš Lietuvos buvo eksportuota daugiau kaip 300 tonų pieno produktų arba 115 tonų daugiau nei pernai tą patį laikotarpį (daugiausia grietinėlės ir sūrių). Žuvininkystės produktų šiemet eksportuota daugiau kaip 5,9 tūkst. tonų arba 570 tonomis daugiau, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai.

  Po gana ilgų derybų — veterinarinis sertifikatas paukštienos eksportui į Pietų Korėją

  Derybos dėl paukštienos produkcijos eksporto su Pietų Korėjos institucijomis pradėtos dar 2014 metų pabaigoje. 2017 metais Lietuvoje vyko Korėjos Respublikos žemės ūkio, maisto ir kaimo reikalų ministerijos auditas, o 2018 metais dėl paukštienos produkcijos saugos ir kokybės Lietuvą auditą vykdė P. Korėjos maisto ir vaistų saugos ministerijos ekspertai.

  "Visų auditų metu pateiktos išvados buvo geros dėl VMVT atliekamos gyvūnų užkrečiamųjų ligų ir valstybinės maisto kontrolės, tačiau galutinių rezultatų teko palaukti. Korėjos specialistai prašė įvairių papildomų duomenų, derybų procesas buvo išties intensyvus, džiugu, kad pavyko jį užbaigti sklandžiai ir sėkmingai", — komentavo VMVT direktorius Darius Remeika.

  Anot VMVT vadovo, šiuo metu su atsakinga Pietų Korėjos institucija tariamasi dėl galimybės organizuoti nuotolinius auditus tose Lietuvos įmonėse, kurios siekia eksportuoti savo produkciją į šią Azijos valstybę, tad jos turėtų būti įtrauktos į specialius eksportuojančių įmonių registrus. Nuotolinis auditas leistų paspartinti įmonių registracijos procesą, nes dėl COVID-19 sukeltos pandemijos fizinis auditas galėtų būti atliktas tik slūgstant koronaviruso bangai ir laisvinant judėjimą tarp valstybių.

  Iš Lietuvos į Pietų Korėją pastaruoju metu daugiausia vežami pieno produktai. 2020 m. jų eksportuota per 1,5 tūkst. tonų (daugiausia sūrių, sviesto, permeato).

  VMVT 2020 metais taip pat suderino veterinarinius eksporto sertifikatus, oficialiai suteikiančius teisę Lietuvos maisto gamintojams eksportuoti pieno produkciją į Dominikos Respubliką, kiaušinių gaminius — į Turkiją ar įvairius gyvūninės kilmės produktus — į Ukrainą.

  Dar šia tema

  Lietuvoje sumažėjo paslaugų eksportas ir importas
  ŽŪM: žemės ūkio ir maisto produktų eksportas šiemet gali išaugti 5 proc.
  Rugsėjį lietuviškų produktų eksportas toliau augo
  Tegai:
  Moldova, eksportas, Lietuva

  Svarbiausios temos