20:56 2020 Gruodžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1968
 • RUB90.7837
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau tapo žinoma, kad Lietuvos valdžia svarsto, kaip sumažinti tiekimo į Klaipėdos terminalą kainą, nes vartotojams jis pradėjo kainuoti tiek pat ar net daugiau nei kasmetinė jo infrastruktūros priežiūra

  VILNIUS, lapkričio 1 — Sputnik. Į Lietuvą atvyko spalio mėnesį paskutinis suskystintų gamtinių dujų (SGD) krovinys, rodo portalo "Marinetraffic.com" duomenys.

  Kaip matyti iš internetinio žemėlapio, dujovežis "Coral Favia" prisišvartavo SGD terminale "Independence" Klaipėdoje ankstyvą šeštadienio rytą.

  Antradienio vakarą jis išvyko iš Rusijos Vysocko uosto, kuriame yra suskystintų gamtinių dujų gamykla "Novatek".

  SGD terminalo "Klaipėdos nafta" operatoriaus tvarkaraščio duomenimis, krovinių tūris siekė 9500 kubinių metrų dujų.

  Spalį į Klaipėdą jau atvyko trys Rusijos SGD kroviniai — du mėnesio pradžioje ir vienas viduryje.

  Lietuva SGD terminalą pastatė 2014 m. Valdžia sprendimą pagrindė noru atsikratyti "priklausomybės" nuo Rusijos dujų. Tačiau respublikai terminalo priežiūra apsieina gana brangiai — kasmet "Klaipėdos nafta" Norvegijai moka 60 milijonų eurų vien už nuomą, neskaičiuojant jo išlaikymo išlaidų.

  Be to, šią savaitę tapo žinoma, kad Vilnius svarsto, kaip sumažinti tiekimo į Klaipėdos terminalą kainą, o Energetikos ministerija parengė atitinkamą įstatymų projektą.

  Pasak energetikos ministro Žygimanto Vaičiūno, susiklostė "paradoksali situacija", kai SGD kiekio, reikalingo sklandžiam terminalo darbui, tiekimo išlaidos, taip pat eksploataciniai nuostoliai visiems vartotojams pradeda kainuoti "tiek pat ar net daugiau nei kasmetinė terminalo infrastruktūros priežiūra".

  Dažniausiai Lietuva SGD gauna iš Rusijos ir Norvegijos. Rusijos degalų tiekimai tapo reguliarūs nuo praėjusio pavasario. Kalbant apie amerikietiškas suskystintas dujas, kurių įsigijimą dažnai mini Lietuvos valdžia, per Klaipėdos terminalo egzistavimą kol kas buvo tik aštuonios partijos.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuvos verslas naudojasi palankiais Rusijos SGD pasiūlymais
  Į Klaipėdos SGD terminalą užsakytas didelis krovinių kiekis
  Sferiniai tankai ir rusiški beržai: Rusija ir Vakarai mokosi statyti SGD laivus
  Ekspertas: JAV prezidento rinkimai nebus lemtingi SGD rinkai
  Tegai:
  Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas, SGD terminalas, SGD, Lietuva, Rusija

  Svarbiausios temos