23:51 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1968
 • RUB90.7837
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (473)

  Baltarusijos branduolinės ir radiacinės saugos departamentas poreikį suteikti paaiškinimus pagrindė kylančiais klausimais apie elektrinės licencijavimą artėjant pirmojo energijos bloko paleidimui

  VILNIUS, lapkričio 1 — Sputnik. Baltarusijos Respublikos ekstremalių situacijų ministerijos Branduolinės ir radiacinės saugos departamentas ("Gosatomnadzor") parengė paaiškinimus dėl Baltarusijos atominės elektrinės (BelAE) licencijavimo tvarkos, su atitinkamomis medžiagomis rusų ir anglų kalbomis galima susipažinti "Gosatomnadzor" svetainėje, pranešė departametas.

  "Poreikis parengti tokius paaiškinimus yra susijęs su kylančiais klausimais, kaip vyksta BelAE licencijavimas dabartiniame etape, atsižvelgiant į artėjančią pirmojo energijos bloko eksploatavimo pradžią", — paaiškino Branduolinės ir radiacinės saugos departamentas.

  Anksčiau Baltarusijos ekstremalių situacijų ministerija išdavė keletą leidimų elektrinei atlikti tam tikrus darbo etapus, visų pirma, leidimas pradėti eksploatuoti pirmąjį bloką buvo gautas spalio 23 d., atsižvelgiant į eksploatacijos pradžios ir patikrinimų darbų rezultatus, priminė departamentas.

  Kitame etape licencija bus papildyta leidimu pradėti bandomąją gamybinę pirmojo energijos bloko eksploataciją.

  Tada, prieš išduodamas licenciją eksploatuoti pirmąjį energijos bloką, "Gosatomnadzor" atliks atitikties vertinimą, taip pat bus atsižvelgta į faktinį Astravo elektrinės pasirengimą, ir vyks vieši posėdžiai.

  Be to, tapo žinoma, kad gruodžio mėnesį planuojamas Europos branduolinės saugos reguliavimo institucijų grupės (ENSREG) ekspertų grupės vizitas į Baltarusiją; jie lankysis BelAE aikštelėje. Kaip RIA Novosti pranešė "Gosatomnadzor" atstovas Olegas Sobolevas, ekspertų vizitas yra susijęs su "nacionalinio veiksmų plano pagal BelAE streso testų rezultatus partnerių apžvelgimu".

  "Partnerių patikrinimo rezultatu taps ataskaita, kurioje ENSREG ekspertai pristatys savo viziją, kaip įgyvendinamos jų rekomendacijos dėl nuolatinio BelAE saugumo tobulinimo", — paakė "Gosatomnadzor" atstovas.

  Baltarusijos AE statyba

  Baltarusijos AE — didžiausias Rusijos ir Baltarusijos ekonominis projektas; jos statybos generalinis rangovas yra "Atomstroiexport" ("Rosatom" dalis). AE turi du VVER-1200 reaktorius, kurių bendra instaliuota elektrinė galia yra 2400 MW. Pirmajai Baltarusijos atominei elektrinei buvo pasirinktas pažangus 3+ kartos Rusijos projektas, kuris visiškai atitinka tarptautinius standartus ir TATENA saugos rekomendacijas. 2-ojo bloko eksploatavimo pradžia numatyta 2022 metais.

  Lietuva nuo pat BelAE statybos pradžios priešinosi projektui. Anot valdžios, pasirinkta vieta, esanti vos už 50 kilometrų nuo Vilniaus, yra "nesaugi" ir kelia "grėsmę respublikos nacionaliniam saugumui".

  Tačiau, kita vertus, branduolinis objektas perėjo visus būtinus ir net papildomus TATENA ir kitų specializuotų institucijų patikrinimus. Daugelis ekspertų patvirtino jėgainės saugumą.

  Praėjusią savaitę Baltarusijos nepaprastųjų situacijų ministerija pranešė suteikusi leidimą Astravo atominei elektrinei pradėti elektros gamybą pirmajame bloke.

  Pirmojo Baltarusijos atominės elektrinės (BelAE) energijos bloko fizinis paleidimas įvyks šių metų lapkričio 7 dieną. Į pirmąjį energijos bloką branduolinis kuras buvo pakrautas rugpjūčio viduryje, tai buvo pirmasis fizinio paleidimo etapas. Spalio 11 dieną reaktorius buvo išvestas į minimaliai kontroliuojamą galingumo lygį.

  Antrajame BelAE energijos bloke statybos ir montavimo darbai užbaigti 75 proc., atliekami individualūs pagrindinių technologinių įrenginių bandymai. 

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (473)

  Dar šia tema

  Vaičiūnas paprašė EK padėti atidėti BelAE paleidimą
  Baltarusija įsitikinusi, kad Lietuva persvarstys sprendimą dėl BelAE
  Pirmajame BelAE maitinimo bloke sėkmingai pradėta grandininė reakcija
  Lietuva pareiškė, kad BelAE tapo "prioritetiniu klausimu" Europos Sąjungai
  Ekspertas: ES rūpi ne BelAE saugumas, o galimybė daryti spaudimą Minskui
  Tegai:
  Baltarusija, Astravo atominė elektrinė (AE)

  Svarbiausios temos