23:56 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1968
 • RUB90.7837
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (470)

  Spalio pradžioje Lenkijos antimonopolinė tarnyba UOKiK paskelbė, kad skyrė "Gazprom" 7,6 mlrd. dolerių baudą už respublikos antimonopolinių įstatymų pažeidimą, o Europos projekto partneriams — iš viso 61 milijoną

  VILNIUS, lapkričio 2 — Sputnik. Austrijos bendrovė "OMV"" kreipsis į Lenkiją dėl reikalavimo nutraukti "Nord Stream-2" finansavimą, pranešė bendrovė RIA Novosti.

  "Šis sprendimas [Varšuvos — Sputnik] neturi jokio teisinio pagrindo", — paaiškino "OMV" spaudos tarnyba.

  Spalio pradžioje Lenkijos antimonopolinė tarnyba UOKiK paskelbė, kad skyrė "Gazprom" 7,6 mlrd. dolerių baudą už respublikos antimonopolinių įstatymų pažeidimą, o Europos projekto partneriams — iš viso 61 milijoną. UOKiK taip pat pridūrė, kad pastarieji yra įpareigoti per 30 dienų nutraukti dujotiekio statybos finansavimo sutartis.

  Nuo to laiko "OMV" ne kartą pareiškė, kad išliks įsipareigojusi projektui, į kurį investavo 730 milijonų eurų.

  Projektas "Nord Stream-2" numato dviejų dujų linijų, kurių bendras pajėgumas — 55 mlrd. kubinių metrų per metus, iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją. Jis taip pat eis per Suomijos, Švedijos ir Danijos teritorines arba išskirtines ekonomines zonas.

  Projektą įgyvendina "Nord Stream 2 AG". "Gazprom" skirs pusę lėšų, o likusią dalį investuos Europos partneriai: "Uniper", "Wintershall", "OMV", "Shell" ir "Engie".

  Vokietija remia statybą, pabrėždama, kad projektas yra komercinis. Pasak ekonomikos ministro Peterio Altmejerio, "Nord Stream-2" prisidės prie dujų tiekimo į Europą stabilizavimo.
  Projektą taip pat palaiko Austrija, kuri suinteresuota patikimu gamtinių dujų tiekimu. Viena pabrėžė, kad JAV ketinimai taikyti sankcijas projekte dalyvaujančioms įmonėms "kelia klausimų tarptautinės teisės požiūriu".

  Pasak Austrijos koncerno "OMV" vadovo Rainerio Zelės, Maskva jau seniai įsitvirtino kaip patikima energijos išteklių tiekėja.

  Projektą taip pat remia Norvegija, kurios vyriausybei priklauso 30 proc. bendrovės "Kvaerner", vieno iš dujotiekio rangovų, akcijų.

  Prieš dujotiekio tiesimą yra JAV, Ukraina, Lenkija ir kai kurias kitos valstybės. Pasak kritikų, "Nord Stream-2" yra politinis projektas. Tuo tarpu Rusijos valdžios institucijos ne kartą pareiškė, kad projektas yra komercinis, o jo tikslas — padidinti Europos energetinį saugumą.

  Nord Stream-2
  © Sputnik
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (470)

  Dar šia tema

  Atominiai spąstai Rusijai. Lenkija ir jos bandymai pasistatyti atomines elektrines
  Ekspertas: "Turkish Stream" bus naudingas, jei iškils problemų su Ukraina
  Tegai:
  Austrija, Nord Stream-2, Lenkija

  Svarbiausios temos