12:40 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Baltarusija nori gauti palankias kainų sąlygas iš Rusijos partnerių, siekdama įvairinti logistikos tiekimo schemas

  VILNIUS, lapkričio 3 — Sputnik. Baltarusijos ministras pirmininkas Romanas Golovčenka pareiškė, kad šiuo metu svarstomas komercinio krovinių perorientavimo iš Lietuvos į Rusijos uostus klausimas. Apie tai praneša agentūra "BelTA" su nuoroda į Baltarusijos žiniasklaidą.

  "Skaičiuojame, kad nenukentėtų Baltarusijos įmonių ekonomika, taip pat norime iš Rusijos partnerių gauti tam tikras mums palankias kainų sąlygas, kad galėtume įvairinti logistikos tiekimo schemas", — pasakė jis.

  Krovinių nukreipimo iš Baltijos uostų į Rusijos uostus klausimas iškilo po griežtų Lietuvos pareiškimų ir veiksmų, susijusių su situacija Baltarusijoje po prezidento rinkimų, kuriuos laimėjo dabartinis lyderis Aleksandras Lukašenka.

  Baltarusijos prezidentas pažymėjo, kad ES šalys neturėtų gąsdinti Baltarusijos sankcijomis, nes Minskas yra pasirengęs atsakyti. Pasak jo, žinoma, kad, pavyzdžiui, Baltarusijos transporto srautai sudaro "30 procentų Lietuvos biudžeto".

  Be to, Lukašenka pranešė, kad yra pasirengęs svarstyti galimybę pastatyti nuosavą jūrų terminalą Leningrado srityje.

  Daugelis ekspertų mano, kad jei Baltarusijos tranzitas paliks Lietuvą, respublikos ekonomika labai nukentės.

  Ekonomistas ir politikos analitikas Aleksandras Nosovičius interviu Sputnik Lietuva pažymėjo, kad Baltarusijos tranzitas yra itin svarbus Vilniaus transporto ir logistikos pramonei, tačiau Baltijos šalių valdžia greičiau privers savo gyventojus masiškai badauti nei sutiks pakeisti savo požiūrį į Baltarusiją ir Rusiją.

  Dar šia tema

  Lukašenka grasina "perimti" krovinių srautus iš Lietuvos ir Latvijos
  Rusijos ekspertai įvertino baltarusiškų krovinių perorientavimą iš Baltijos šalių
  Nagrinėjamos krovinių pristatymo į Klaipėdos uostą alternatyvos
  Klaipėdos uoste sumažėjo krovinių apyvarta
  Tegai:
  krovinių vežimas, Lietuva, Rusija, Baltarusija

  Svarbiausios temos