08:27 2020 Gruodžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1968
 • RUB90.7837
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Dujovežis pristatė apie dešimt tūkstančių kubinių metrų "mėlynojo kuro" į vietinį SGD terminalą Klaipėdoje

  VILNIUS, lapkričio 3 — Sputnik. Į Lietuvą atvyko pirmais per lapkritį suskystintų gamtinių dujų krovinys iš gamyklos Vysocke.

  Portalo "Marinetraffic" duomenimis, naują partiją atvežė tanklaivis "Coral Fungia". Laivas į Klaipėdos uostą įplaukė antradienį, 8:14. Šiuo metu jis yra prišvartuotas vietiniame SGD terminale.

  Dujovežis atvyko iš Vysocko uosto, kur yra Rusijos bendrovės "Novatek" gamykla. Į Lietuvą jis pristatė 9,5 tūkst. kubinių metrų degalų. Tai liudija operatoriaus "Klaipėdos nafta" duomenys.

  Spalį Klaipėdos SGD terminalas gavo keturias rusiško kuro siuntas.

  Lietuva SGD terminalą pastatė 2014 metais. Valdžia sprendimą pagrindė noru atsikratyti "priklausomybės" nuo Rusijos dujų. Tačiau terminalo išlaikymas respublikai apsieina gana brangiai — kiekvienais metais "Klaipėdos nafta" Norvegijai sumoka 60 milijonų eurų vien už nuomą, neskaičiuojant jo išlaikymo išlaidų.

  Dažniausiai Lietuva SGD gauna iš Rusijos ir Norvegijos. Rusijos degalų tiekimai tapo reguliarios nuo praėjusio pavasario. Kalbant apie amerikietiškas suskystintas dujas, kurių įsigijimą dažnai mini Lietuvos valdžia, per Klaipėdos terminalo egzistavimą kol kas buvo tik aštuonios siuntos.

  Tegai:
  energetika, SGD, Lietuva, Rusija

  Svarbiausios temos