16:42 2020 Lapkričio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1890
 • RUB90.0123
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Be to, Baltarusijos vadovas informavo Rusijos vadovą apie užbaigtą darbą prijungiant pirmąjį BelAE energijos bloką prie šalies energetikos sistemos

  VILNIUS, lapkričio 5 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Baltarusijos vadovas Aleksandras Lukašenka telefoninio pokalbio metu aptarė svarbius užsienio politikos klausimus ir abiejų šalių vidaus darbotvarkę. Apie tai pranešė Baltarusijos lyderio spaudos tarnyba.

  Visų pirma, valstybių vadovai aptarė situaciją su koronaviruso plitimu. Lukašenka pasiūlė organizuoti vakcinos gamybą Baltarusijoje, naudojant Rusijos technologijas. Pranešama, kad Putinas palaikė šį pasiūlymą.

  "Išsamios diskusijos objektu tapo ir situacija pasaulyje. Visų pirma, Jungtinėse Amerikos Valstijose ir kaimyninėse su Baltarusija šalyse — Lenkijoje, Lietuvoje, Ukrainoje", — sakoma pranešime.

  Be to, vadovai išsamiai aptarė aktualius Rusijos ir Baltarusijos vidaus darbotvarkės klausimus, įskaitant baltarusių prekių perkrovimą iš Ust Lugos uosto ir karinį-techninį bendradarbiavimą.

  Lukašenka taip pat padėkojo Putinui ir informavo jį apie užbaigtą darbą prijungiant pirmąjį Baltarusijos atominės elektrinės (BelAE) energijos bloką prie šalies energetikos sistemos.

  Krovinių nukreipimo iš Baltijos šalių į Rusijos uostus klausimas iškilo po griežtų Lietuvos pareiškimų ir veiksmų, susijusių su situacija Baltarusijoje po prezidento rinkimų, kuriuos laimėjo dabartinis lyderis Aleksandras Lukašenka.

  Anksčiau Baltarusijos ministras pirmininkas Romanas Golovčenka pareiškė, kad šiuo metu vyksta komercinis klausimo dėl krovinių perorientavimo iš Lietuvos į Rusijos uostus svarstymas.

  Daugelis ekspertų mano, kad jei Baltarusijos tranzitas paliks Lietuvą, respublikos ekonomika smarkiai nukentės.

  Vilniaus ir Minsko ginčas dėl BelAE

  Lietuva nuo pat atominės elektrinės statybų prie Astravo pradžios priešinosi projektui. Anot valdžios, vieta elektrinei, esanti vos už 50 kilometrų nuo Vilniaus, pasirinkta "nepagrįstai", ir atominė elektrinė kelia "grėsmę respublikos nacionaliniam saugumui".

  Antradienį Baltarusijos energetikos ministerija paskelbė, kad pirmojo BelAE energijos bloko turbinos generatorius buvo įtrauktas į bendrą šalies energetikos sistemą. Energijos bloko paleidimas bus įvykdytas šių metų lapkritį.

  Po to Lietuvos operatorius "Litgrid" nutraukė elektros energijos perdavimą iš kaimyninės šalies, sumažinęs komercinio srauto pajėgumą iki nulio megavatų.

  Kita vertus, branduolinis objektas perėjo visus būtinus ir net papildomus TATENA ir kitų specializuotų institucijų patikrinimus. Daugelis ekspertų patvirtino elektrinės saugumą.

  Dar šia tema

  Baltijos šalių uostų nenaudai: Ust Luga padidino krovinių apyvartą
  Rusijos Ust Lugos uostas Baltijos jūroje padidino krovinių apyvartą
  Lukašenka pasiūlė pastatyti Baltarusijos terminalą Ust Lugos uoste
  Apsieis be Lietuvos: per Ust Lugos–Baltijsko liniją išsiųsta anglies siunta
  Tegai:
  Ust Luga, Aleksandras Lukašenka, Vladimiras Putinas, Baltarusija, Rusija

  Svarbiausios temos