06:55 2020 Gruodžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.2159
 • RUB90.0679
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos energetikos strategija ir pasitraukimas iš BRELL (96)

  "LitPol Link" plėtra yra būtina, nes būtent per ją bus sinchronizuojamas Baltijos šalių ir kontinentinės Europos elektros tinklų dažnis, pranešė Lietuvos operatorius

  VILNIUS, lapkričio 5 — Sputnik.  Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius "Litgrid" užbaigė vieną iš "LitPol Link" jungties išplėtimo projekto etapų, apie tai pranešė bendrovės spaudos tarnyba.

  Darbo metu buvo atlikta 110 kV oro linijų Alytus–Prienai, Alytus–Igliauka ir Alytus–Šeštokai rekonstrukcija. Pažymima, kad visų trijų linijų atkarpos, esančios prie pat Alytaus transformatorių pastotės, buvo keičiamos į požeminius kabelius.

  Šie darbai reikalingi tiesiant naują 330 kV liniją tarp Alytaus pastotės ir greta esančio "LitPol Link" keitiklio.

  "Šalia Alytaus esanti elektros infrastruktūra — kertinė visam sinchronizacijos projektui, kadangi būtent per "LitPol Link" jungtį bus sinchronizuojamas Baltijos šalių ir kontinentinės Europos elektros tinklų dažnis", — sakė "Litgrid" Strateginės infrastruktūros departamento direktorė Gerda Krasauskė.

  Alytaus pastotės ir keitiklio išplėtimas apima pastotės, skirstyklos, 330 kV ir 110 kV linijų rekonstrukcijas

  "Taigi, baigę 110 kV linijų kabeliavimo darbus, vieną iš pagrindinių projekto dalių esame jau atlikę", — sakė Krasauskė.

  "LitPol Link" išplėtimo projekto vertė siekia 26,2 mln. eurus.

  2018 metais Lietuva, Latvija, Estija, taip pat Lenkija ir Europos Komisija Briuselyje pasirašė politinį susitarimą dėl Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizavimo su kontinentinės Europos elektros tinklais. Tikimasi, kad Baltijos šalys galutinai paliks BRELL energijos žiedą ir prisijungs prie Europos energetikos sistemos iki 2025 metų.

  Iki 2025 metų pabaigos, kai Baltijos šalys atsiskirs nuo vadinamojo BRELL žiedo ir prisijungs prie kontinentinės Europos tinklų, Vilnių apjuos 330 kV linijų žiedas, užtikrinsiantis patikimą tiekimą sostinei.

  Temos:
  Lietuvos energetikos strategija ir pasitraukimas iš BRELL (96)

  Dar šia tema

  Kaliningradas ir Baltarusija gali lengvai apsieiti be BRELL. Ar tai pavyks Lietuvai?
  Įmantrus energetikos žlugdymas: ko nori ES nutraukdama ryšius tarp Pabaltijo ir Rusijos 
  "Litgrid" baigia dar vieną sinchronizacijos projekto etapą
  Tegai:
  Litgrid, BRELL, Lietuva

  Svarbiausios temos