15:24 2020 Lapkričio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1890
 • RUB90.0123
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (504)

  Respublikoje jau veikia apie dešimt mažų kaimyninės šalies įmonių. Be to, dar viena didelė Baltarusijos įmonė pradėjo registracijos procesą

  VILNIUS, lapkričio 6 — Sputnik. Lietuva derasi su maždaug 80 Baltarusijos įmonių dėl persikėlimo į Baltijos šalį. Apie tai Vyriausybės valandoje pranešė ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius.

  Protestai Minske
  © Sputnik / Алексей Майшев

  Pasak jo, Lietuvoje jau veikia apie dešimt mažų Baltarusijos įmonių. Be to, šalyje registruojasi dar viena didelė įmonė.

  "Gautas pranešimas vakar, kad viena iš įmonių su 600 darbuotojų norėtų persikelti į Lietuvą ir jau pradėjo registracijos procesą", — sakė ministras.

  Tačiau Sinkevičius pabrėžė, kad įmonių steigimąsi iš trečiųjų šalių įsitvirtinimą Lietuvoje apsunkina Pinigų plovimo ir terorizmo prevencijos įstatymas, keliantis griežtus reikalavimus dėl sąskaitos atsidarymo.

  "O be sąskaitos neįmanomas įmonės teisinis registravimas ir atsikvietimas darbuotojų į Lietuvą", — sakė Sinkevičius.

  Seimas jau svarsto pataisas, kuriomis siūloma naujoms Baltarusijos ir kitų trečiųjų šalių įmonėms kaupiamąsias sąskaitas atsidaryti ne tik Lietuvos bankuose, bet ir elektroninių pinigų įstaigose. Taip norima pritraukti informacinių technologijų ir kitų aukštųjų technologijų įmonių iš trečiųjų šalių, įskaitant ir iš Baltarusijos.

  Interviu Sputnik Lietuva ekonomistas, Naujosios visuomenės instituto Politinių ir ekonominių tyrimų centro vadovas Vasilijus Koltašovas pažymėjo, kad IT verslo bėgimą iš Baltarusijos į Baltijos šalis planuoja Vakarai. Jo nuomone, Baltarusijos specialistai ras ne "pasakišką vitriną" Baltijos šalyse, o ekonomines ir socialines problemas.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (504)

  Dar šia tema

  Putinas ir Lukašenka aptarė Lietuvą ir krovinių perkrovimą iš Ust Lugos
  "Vilnius negaili popieriaus": Minskas pakomentavo Lietuvos notą dėl BelAE paleidimo
  Ekonomika lyg ir yra, bet jos nėra. Lietuvos pasiekimai pasirodė esą prieštaringi
  Tegai:
  Baltarusija, Lietuva

  Svarbiausios temos