03:39 2020 Gruodžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.2159
 • RUB90.0679
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (474)

  Nesuprantama, kodėl Lietuva bijo būtent konkrečios atominės elektrinės paleidimo, mano ekspertas Aleksandras Frolovas

  VILNIUS, lapkričio 6 — Sputnik. Nesuprantama, ko Lietuva bijo vykstant Baltarusijos AE paleidimui, o jos pretenzijos atrodo keistai, interviu Sputnik Lietuva pasakė Nacionalinio energetikos instituto generalinio direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Frolovas.

  "Man atrodo, kad Lietuvai reikia masiškai susikrauti lagaminus ir išvykti kažkur atokiau. Nežinau, ko jie bijo. Matyt, to, kad viskas "susprogs". <...> Mano nuomone, iš esmės [pretenzijos] kyla iš kažkokios vidinės darbotvarkės, susijusios su tuo, kad Lietuva turėjo atominę elektrinę, tačiau įstojusi į ES Lietuva įsipareigojo uždaryti šią atominę elektrinę. Iki šiol yra napoleoniškų planų maždaug toje pačioje vietoje pastatyti naują, tačiau jau "gerą atominę elektrinę", — pareiškė jis.

  Taip pat Frolovas mano, kad Baltarusijai kol kas nereikia antros atominės elektrinės, nes ji bus perteklinė.

  Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pareiškė, kad respublikoje reikia pastatyti antrąją atominę elektrinę, kad šalis nepriklausytų nuo naftos ir dujų tiekimo.

  Baltarusijoje yra viena atominė elektrinė — BelAE. Oficiali pirmojo energetinio bloko darbo pradžios ceremonija numatyta lapkričio 7 d.

  Lietuva nuo pat atominės elektrinės statybų šalia Astravo pradžios priešinosi projektui. Anot valdžios, vieta elektrinei, esanti vos už 50 kilometrų nuo Vilniaus, pasirinkta "nepagrįstai" ir atominė elektrinė "kelia grėsmę respublikos nacionaliniam saugumui".

  Kita vertus, branduolinis objektas perėjo visus būtinus ir net papildomus TATENA ir kitų specializuotų institucijų patikrinimus. Daugelis ekspertų patvirtino elektrinės saugumą.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (474)

  Dar šia tema

  Ekspertas: Baltijos šalys negalės sužinoti, kad elektra buvo pagaminta BelAE
  Nausėda ragina ES neįsileisti "nesaugiai" gaminamos BelAE elektros
  Ekspertas: boikotuodama BelAE, Lietuva atsiriboja nuo elektros energijos iš Rusijos
  Dėl BelAE baimės: Lietuva optimizuoja duomenų perdavimą radiologinių incidentų atvejais
  Tegai:
  Baltarusija, Lietuva, Astravo atominė elektrinė (AE)

  Svarbiausios temos